ساختمان و برج مراقبت ترافیک بندر خرمشهر ساخته می‌شود

ساختمان و برج مراقبت ترافیک بندر خرمشهر ساخته می‌شود

به گزارش خبرنگار مانا از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، علی عسکری افزود: ساختمان مرجع دریایی و برج کنترل ترافیک بندر خرمشهر با ارتفاع یک‌هزار و ۸۰۰مترمربع ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه ساختمان مرجع دریایی و برج کنترل ترافیک بندر خرمشهر با هدف ارتقای ایمنی تردد شناور‌ها در آبراه اروندرود و کارون ساخته می‌شود افزود: ساختمان مرجع دریایی بندر خرمشهر شامل فضای اداری با زیر بنای یک‌هزار و ۸۰۰ مترمربع و برج کنترل به ارتفاع ۳۵ متر و مساحت تقریبی چهار هزار متر مربع با اعتباری افزون بر ۹۰۰ میلیارد ریال در حال ساخت است.

عسکری افزود: ساختمان مرجع دریایی بندر خرمشهر با کاربری کنترل ترافیک دریایی و پشتیبانی اداری در سه طبقه به منظور ساماندهی کارکنان واحد‌های فنی و مهندسی امور دریایی احداث می‌شود.
وی گفت: این برج با طراحی دقیق مهندسی و با رعایت تمام الزامات فنی و مطابق با شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌های مورد تایید وزارت راه و شهرسازی احداث و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.  

به گزارش مانا، همه تأسیسات زیربنایی و بندری خرمشهر در جریان تهاجم وحشیانه رژیم بعثی عراق به خاک جمهوری اسلامی ایران به کلی نابود و منهدم شد.

کار بازسازی این بندر راهبردی پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد از نیمه دوم سال ۱۳۶۷ شروع شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جای سند حمل‌ونقل دریایی در اقتصاد ایران خالی است

س شهریور 28 , 1402
  علیرضا ساطعی با اشاره به اینکه باید طبق سیاست‌های دولت سیزدهم حجم مبادلات با کشورهای همسایه افزایش یابد، اظهار داشت: مسئله بسیار مهم، شکل‌گیری تجارت مطلوب با کشورهای همسایه است و به منظور تحقق این مسئله باید موانع را برطرف کرد و شرایط را برای توسعه تجارت از مسیر […]

همچنین بخوانید: