ورود اولین محموله ترانزیتی ریلی از ترکیه به بندر امیرآباد

ورود اولین محموله ترانزیتی ریلی از ترکیه به بندر امیرآباد
تین نیوز


مدیرکل بندر امیرآباد از تخلیه ۱۳ واگن حامل ۱۲۲۰ عدل پنبه و الیاف که از طریق ریل از کشور ترکیه و مرز بازرگان به بندرامیرآباد وارد شده بود خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدعلی موسی پور از تخلیه ۱۳ واگن حامل ۱۲۲۰ عدل پنبه و الیاف که از طریق ریل از کشور ترکیه و مرز بازرگان به بندر امیرآباد وارد شده بود خبر داد و گفت: با ارائه خدمات مطلوب و با هدف ایجاد تنوع کالا جهت ترانزیت، صادرات و واردات، این محموله توسط ریل به بندر امیرآباد وارد شد و در انبارهای بندر برای واردات قطعی و عرضه به بازار مصرف تخلیه شد.

محمدعلی موسی پور اشاره کرد، ماحصل تلاش ها و برنامه ریزی های انجام شده در قالب نشست های تخصصی با صاحبان کالا و تجار به نتیجه رسید که این محموله توسط ریل به بندر امیرآباد وارد شد و مقرر است پس از ارزیابی و انجام محاسبات، تشریفات گمرکی و برآورد هزینه های مترتب بر کالا و مقرون به صرفه بودن، و همچنین حجم بالای کالا و حساسیت در حمل آن با توجه به شرایط جوی، حمل و نقل ریلی به جای حمل جاده ای جایگزین گردد.

وی با ابراز خرسندی از رونق حمل ریلی کالا به تنها بندر شمال کشور که از این مزیت برخوردار است اظهار داشت، ارائه خدمات مطلوب دستگاه های اجرایی همانند بنادر و دریانوردی، راه آهن و گمرک می تواند نقش به سزایی در رونق و گسترش حمل ریلی کالا جهت صادرات و ترانزیت داشته باشد و بررسی های به عمل آمده نشان می دهد صاحبان کالا و تجار به حمل ریل پایه روی آورده و ترغیب شدند.

مدیرکل بندر امیرآباد کوتاه شدن زمان حمل و نقل، صرفه جویی در مصرف سوخت و ارتقا بهره وری، کاهش آلودگی زیست محیطی و سوانح و تلفات جاده ای و حفظ کیفیت محصولات را از جمله مهمترین مزایای روش حمل و نقل ریلی عنوان کرد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایران از حصار دریاها و اقیانوس ها خارج شده است

چ دی 20 , 1402
به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی ظهر چهارشنبه در همایش ملی تمدن پیشرفت با اظهار اینکه اقتصاد دریا محور و اقتصاد اقیانوسی مساله بسیار مهم به شمار می‌رود، گفت: از منظر و دیدگاه رهبر معظم انقلاب برخورداری از دریاها و اقیانوس‌ها از ذخایر و منابع ارزشمند محسوب می‌شود. […]

همچنین بخوانید: