اولین ناوشکن نیروی دریایی سپاه تا پایان سال عملیاتی می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، اولین ناوشکن نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام شهید صیاد شیرازی تا پایان سال جاری به یگان رزم این نیرو الحاق خواهد شد.

امیر دریادار داود قلی‌زاده رییس گروه ساخت شناورهای سطحی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اعلام این خبر گفت که این ناوشکن مراحل نهایی ساخت خود را می‌گذراند و قرار است تا پایان سال جاری رونمایی شود.

نیروی دریایی سپاه مسوول اصلی حراست از خلیج فارس و تنگه هرمز است که علاوه بر این، در سال‌های اخیر، حضور در آب‌های دوردست و بین المللی نیز به برنامه‌های این نیرو افزوده شده است.

نیروی دریایی سپاه پیش از این برنامه ساخت شناورهای کلاس شهید سلیمانی (اولین شناورهای مجهز به موشک‌های عمود پرتاب) را هم در دستور کار داشت که یک نمونه آن سال گذشته عملیاتی شد و فروندهای دیگر این شناور نیز در حال ساخت هستند.

با تجهیز نیروی دریایی سپاه به ناوشکن، حوزه ماموریتی این نیرو و توان آن برای حضور در آب‌های دور نیز بیشتر خواهد شد.

دریادار قلی زاده همچنین از برنامه تجهیز ناوشکن دیلمیان (جدیدترین ناوشکن نیروی دریایی ارتش در دریای مازندران) به موشک‌های پدافندی عمود پرتاب نواب خبر داده و گفته است: ناوشکن دیلمان نسبت به نمونه‌های دیگر از کلاس موج پیشرفته‌تر است که مهمترین این تغییرات در حوزه پیشران، مخابرات، رادار و تجهیزات رزمی است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اهمیت سرمایه گذاری علمی برای درک بهتر اکوسیستم های دریایی

ج آذر 10 , 1402
سرمایه گذاری در تحقیقات علمی، فناوری و نوآوری برای درک بهتر اکوسیستم های دریایی، توسعه شیوه های مدیریت منابع پایدار و حمایت از بخش های اقتصاد آبی گامی در راستای حفاظت از محیط زیست است. منبع
غروب دریا بوشهر

همچنین بخوانید: