جوان سازی شناور ۲۸۰۰ تنی در مجتمع کاسپین شرکت صدرا

شناور ۲۸۰۰ تنی باری ناز مهر توسط متخصصان شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در مجتمع کاسپین جوان سازی می شود. ‎

به گزارش مارین نیوز، شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در راستای حمایت از اقتصاد دریامحور با توجه به تحریم های همه جانبه ی کشور و به تبع آن صنایع کشتی سازی، به منظور تسهیل در امور صادرات استان مازندران عملیات جوان سازی شناور ۲۸۰۰ تنی جنرال کارگو ( باری) نازمهر را در مجتمع کاسپین آغاز نموده است.

روند تعمیرات و تغییرات اساسی بر روی این شناور باری و تبدیل آن به کشتی حمل کانتینر یخچال دار، برای اولین بار در این مجتمع در شمال کشور، گام بلند و ارزشمندی در راستای رفع نیاز صادرکنندگان استان مازندران به شناورهای رو_رو می باشد.

تعمیرات اساسی بدنه بیرونی و داخلی شناور و تعویض ورق های فولادی به وزن تقریبی ۱۴۰ تن، نصب ۲ دستگاه ژنراتور برق، تعویض بخش ناوبری، تعمیر چرخ دوار و زنجیر لنگرها و … در بخش اول کار با همت و تلاش شبانه روزی کارکنان مجتمع کاسپین در حال انجام است.

طراحی و برداشت دقیق مهندسی درب انبارهای این شناور که در کلاس شناورهای سمور، برای اولین بار در کشور توسط متخصصان مجتمع کاسپین صدرا انجام شد در نوع خود در کشور بی بدیل می باشد.

جوان سازی شناور نازمهر در بخش های مختلف از جمله کنترل و تعمیر سیستم رانش، شفت و پروانه، پایپینگ ( لوله کشی داخلی کشتی)، جداسازی محل اسکان خدمه، تعمیرات در نواحی مختلف موتورخانه و تانک های سوخت، انجام جوشکاری های تخصصی، پوشش رنگ و سندبلاست بدنه و مخازن تعادل و … از جمله اقدامات اساسی است که در این مجتمع‌ در حال انجام است.

تمام اقدامات و فعالیت‌ های فنی در این پروژه تحت نظارت موسسه رده‌بندی آسیا و با حضور ناظران مقیم شرکت کشتیرانی خزر به عنوان کارفرما صورت می گیرد.

مجتمع کاسپین شرکت صدرا در شمال کشور با انجام پروژه های جوان سازی شناور ها در وضعیت تحریمی می تواند نقش ارزشمند و بسزایی را در حمل و نقل و تجارت دریایی و همچنین پویایی اقتصاد دریا محور ایفا نماید که تحقق این امر نگاه دلسوزانه و برنامه ‌ریزی مسوولانه را طلب می نماید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تأثیر و پیامد‌های جنگ غزه بر بنادر رژیم صهیونیستی

ی مهر 30 , 1402
به گزارش گروه بین‌الملل مانا، همچنین بندر عسقلان در جنوب اسرائیل عملیات منظم خود را به حالت تعلیق درآورده است. بر‌اساس داده‌های رسمی، کشتی‌ها به بندر اشدود در شمال به عنوان بندر امن هدایت می‌شوند. با این حال امکان درگیر شدن سایر بنادر این رژیم نیز وجود دارد، به‌طوری‌که اگر […]

همچنین بخوانید: