توسعه دریامحور و اقتصاد دریامحور از برنامه های راهبردی شستا

مدیرعامل شرکت سرمایه ‌گذاری تامین اجتماعی در جمع معاونان و مدیران گروه کشتیرانی ضمن بیان اینکه درک ما در شستا از کشتیرانی، توسعه فعالیت های دریا پایه است، گفت: یکی از برنامه ها اصلاح پرتفوی در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است. اصلاح پرتفوی ستون فقرات راهبرد تحولی ما است.

به گزارش مارین نیوز از شستا، میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در جمع هیات‌ مدیره، معاونان و مدیران ارشد گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حضور یافتند. در این جلسه معاونان سازمان تامین اجتماعی و شستا هم حضور داشتند. مدرس خیابانی مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، معاونان و مدیران ارشد این گروه گزارش هایی را به مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی و شستا ارایه دادند.

ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در این جلسه با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه کشور گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همواره در مسیر خنثی‌سازی تحریم ها نقش موثری ایفا می‌کند. امروز شاهد قد کشیدن این مجموعه مهم و تاثیرگذار هستیم.

مدیرعامل شستا افزود: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران جزو مستقل ترین مجموعه های گروه است. کمترین دخالت مدیریتی از خارج از مجموعه بر آن تحمیل می شود. یکی از الزامات مدیریت موفق تخصیص این استقلال بر مجموعه ها است . این استقلال موجب تمرکز مدیریت بر راهبری درست و انجام تکالیف می شود.

بازیان توجه به راهبردهای اصلی سهام‌داران در یک فصل مشترک را نکته قابل توجه دانست و تشریح کرد: امروز که افق‌های بلند مدت ترسیم می‌شود باید ملاحظاتی برای آن در نظر گرفت . اگر این افق‌ها در حد شعار بماند پیش رفتن به سوی آن‌ها نتیجه ای را در بر نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: در دو سال گذشته تلاش کردیم فاصله ها را با مجموعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران کم کنیم تا جهت‌گیری‌ها ، رفع چالش‌ها و راهبری‌ها بر اساس اشتراکات پایه ریزی شود.

مدیرعامل شستا تصریح کرد: تلاش کردیم حضور جدی شستا را در مجمع کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم . ایجاد تکالیف، پیگیری چالش‌ها، پیگیری مباحث حقوقی و رفع مشکلات توفیقاتی است که به آن رسیده ایم. موافقت با افزایش سرمایه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته و چراغ سبز شستا برای افزایش سرمایه مجدد نشان از نقش مثبت شستا در مجمع کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اجرای سند تحول در هلدینگ‌های شستا افزود: در مجموعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برنامه ۵ ساله تحول ارائه شد . یک نگاه همسو در اجرای سند تحول وجود دارد و ما آن را دنبال می کنیم .

بازیان با اشاره به لزوم توجه به موضوع دریا پایه اظهار داشت: درک ما در شستا از کشتیرانی، توسعه فعالیت های دریا پایه است . ایران اسلامی به لحاظ ارتباطات و دسترسی ها به دریاهای آزاد دارای ویژگی های خاص است که باید مورد توجه قراربگیرد. استراتژی ما در شستا توسعه سهم خود در این حوزه است .

وی با اشاره‌ به ۳ مولفه استراتژیک کشور ایران در حوزه‌ کشتیرانی گفت: مولفه های استراتژیک بودن ایران برای سرمایه گذاری از منظر ژئوپولیتیک، نقش استراتژیک کشور در دریا و داشتن دست برتر از منظر ایدئولوژیک در منطقه جایگاه ما را در دریا تثبیت می‌کند. باید در حوزه سرمایه‌گذاری از مردم نیز کمک بگیریم و از آنها برای سرمایه گذاری در توسعه دریا پایه دعوت کنیم .

ابراهیم بازیان با اشاره به موضوع مولد سازی گفت: موضوع مولد سازی به عنوان یکی از راهبردهای سند تحولی شستا مورد توجه ویژه قرار دارد. در هلدینگ کشتیرانی نیز اقدامات خوبی صورت پذیرفته است. کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران قریب به ۱۰ همت ظرفیت مولد ساری دارد که در حال پیگیری و انجام است .

وی افزود: یکی از اهم برنامه‌های آتی تشکیل کمیته مشترک در طرح توسعه است. یکی دیگر از برنامه ها اصلاح پرتفوی در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است. اصلاح پرتفوی ستون فقرات راهبرد تحولی ما است.

مدیرعامل شستا اظهارداشت: ما در شستا کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را در آینده نه چندان دور هاب لجستیک کشور می بینیم. بزودی مانیفست لجستیک در کشتیرانی جمهوری اسلامی تهیه وبه بررسی وتصویب خواهد رسید. اگر دنبال توسعه هستیم باید لجستیک را هدف گذاری کنیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حفاری شمال در گزارش 6 ماهه اول رشدی 114 درصدی داشت + نمودار

ش مهر 22 , 1402
حفاری شمال در گزارش 6 ماهه اول رشدی 114 درصدی داشت + نمودار میلاد پاشازاده کد خبر : 2167 ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ شرکت حفاری شمال با نماد «حفاری»، در 6 ماهه ابتدایی سال1402 موفق به ثبت رشد درآمد 114 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته شد. منبع

همچنین بخوانید: