رشد 222 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری در بندر گناوه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، کیامرث جوکار در توضیح این خبر اظهار کرد: طرح جامع توسعه بندر گناوه اکنون با جدیت و شتاب قابل قبولی در حال اجرا است که اتمام آن گامی بزرگ و ارزشمند برای بهبود رونق و معیشت بندرنشینان گناوه است.

 

وی بیان کرد: معیشت ساحل نشینان ارتباطی ناگسستنی با دریا و حوزه تجاریی دارد که سازمان بنادر و دریانوردی با اجرا یکی از طرح های شاخص در بندر گناوه نقش حاکمیتی خود در این منطه را به نحو مطلوبی محقق کرده است.

 

رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه تصریح کرد: طرح جامع توسعه بندر گناوه اکنون پنج درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 650 متر موج شکن اصلی و 290 متر از دایک اصلی آن احداث شده است.

 

جوکار در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تخلیه و بارگیری 57 هزار تن کالا در بندر بوشهر اظهار کرد: در نیمه نخست امسال میزان تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری در بندر گناوه با افزایش 222 درصدی به سه هزار و 494 تن رسیده است.

 

به گفته وی؛ در 6 ماهه ابتدایی امسال همچنین 827 TEU کانتینر در بندر گناوه تخلیه و بارگیری شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 13 درصد رشد نشان می دهد.

 

جوکار افزود: در شاخص جابجایی مسافر نیز عملکرد بندر گناوه در مدت یاد شده با افزایش 23 درصدی به 34 هزار و 806 نفر رسیده است.

 

پایان پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازدید هیات تجاری روسی از بندر امیرآباد/ ۸۰ درصد تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد مربوط به روسیه است

پ مهر 20 , 1402
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی؛ گروهی از فعالان تجاری کشور روسیه از ظرفیت های بندرامیرآباد بازدید و برای افزایش مناسبات تجاری در حوزه های مختلف به ویژه محصولات باغی و کشاورزی با مدیران این بندر به گفتگو و رایزنی پرداختند.   معاون امور بندری و اقتصادی اداره […]
بازدید هیات تجاری روسی از بندر امیرآباد/ ۸۰ درصد تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد مربوط به روسیه است

همچنین بخوانید: