توسعه زیرساخت‌های بنادر مازندران یک ضرورت اساسی است/ احتمال افزایش بنادر مازندران در صورت فعال شدن کریدور شمال_جنوب

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، سیدمحمود حسینی پور شامگاه شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با اشاره به برخورداری این استان از سه بند امیرآباد، فریدونکنار و نوشهر گفت که استفاده اصولی از ظرفیت های موجود در این بنادر، تحول و توسعه اقتصادی را به همراه خواهد داشت.

 

وی وجود سه بندر امیرآباد، نوشهر و فریدونکار را سه مزیت بزرگ اقتصادی در این استان ذکر کرد و گفت: علاوه بر استفاده اصولی از ظرفیت‌های موجود، سرمایه‌گذاری اصولی برای توسعه زیرساخت‌ها در این بنادر یک ضرورت غیر قابل انکار است.

 

استاندار مازندران با اشاره به واقع شدن مازندران در مسیر کریدور شمال- جنوب، اظهار داشت: در صورت فعال شدن این کریدور، افزایش تعداد بنادر در دیگر شهرهای مازندران دور از انتظار نخواهد بود.

 

حسینی پور از دریا به‌عنوان یک مزیت بزرگ اقتصادی یاد کرد و گفت: برای دستیابی به اهداف مورد نظر بویژه برای رشد اقتصادی و ارتقای بهره‌وری در استان برنامه داریم و یکی از راهکارهای اساسی برای تحقق این مهم استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد دریامحور و فعال شدن بیش از پیش بنادر است.

 

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی در واگذاری امور به بخش خصوصی، گفت: متاسفانه در گذشته در واگذاری امور به بخش خصوصی انحرافاتی صورت گرفته و این امر علاوه بر ضرر، هیچ عایدی نیز برای استان به همراه نداشته است.

 

استاندار مازندران گفت که هم اکنون تنها از ۳۰ درصد ظرفیت بنادر استان استفاده می شود که باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی این میزان افزایش یابد.

 

 پایان پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برگزاری دوره آموزشی کنوانسیون پیشگیری از آلودگی دریا در بندرترکمن

د مهر 17 , 1402
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان در خصوص برگزاری دوره آموزشی کنوانسیون پیشگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی‌ها “MARPOL ” که در بندرترکمن برگزار شد، اظهار داشت: آلودگی محیط زیست دریاها امروزه یکی از بحران‌های اساسی در سطح جهان است که زیست و […]
برگزاری دوره آموزشی کنوانسیون پیشگیری از آلودگی دریا در بندرترکمن

همچنین بخوانید: