رشد ۵۲ درصدی تردد شناورها به بندرامیرآباد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی؛ حبیب اله طالبی با بیان اینکه بندرامیرآباد با ارتقاء سطح همکاری با بنادر حوزه CIS ، توسعه ترانزیت و ترانشیپ و احیای کریدور شمال _ جنوب بسترهای لازم را جهت افزایش مراوردات کالا با کشورهای منطقه ایجاد کرده است ، از افزایش ۵۲ درصدی تردد شناورها به این بندر در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

 

وی ظرفیت‌ها ، امکانات ، زیرساخت ها و تساهل در فرآیند تجاری صاحبان کالا و بازرگانان در چارچوب قوانین سازمان بنادرودریانوردی و عوامل بیرونی همچون تخصیص سوخت یارانه ای به کشتی های تجاری داخلی و تحت پرچم را محرکی برای توسعه کشتیرانی در دریای خزر عنوان، که نتیجه آن را می توان در افزایش شناورهای ورودی به بنادرکشور مشاهده کرد.

 

معاون امور دریایی بندرامیرآباد همچنین از افزایش  ۵۴ درصدی تعداد عملیات راهنمایی از آغاز فروردین تا پایان شهریور سال 1402 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت در همین مدت نیز یدک کش های بندرامیرآباد در قالب 3 هزار 458 عملیات به شناورهای ورودی به بندر ، خدمات ارائه کردند.

 

لازم به ذکر است بندر امیرآباد  با دارا بودن 15 پست اسکله ، و آبخور مناسب بالای 6 متر قابلیت پهلودهی انواع شناورها به طول 140 متر را دارا می باشد.

 

پایان پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سنگینی بار منطقه آزاد روی دوش بنادر مازندران

چ مهر 12 , 1402
تایید لایحه منطقه آزاد مازندران تکالیف ویژه و جدیدی را برای بنادر فعال استان ایجاد می کند تا با توان بیشتتر در چرخه جدید تجاری گام بردارند.  گزارش تین نیوز به نقل از بازار،  لایحه ایجاد منطقه آزاد مازندران در شورای نگهبان تایید شد و این مصوبه تکالیف جدیدی را روی […]

همچنین بخوانید: