دفتر منطقه‌ای کشتیرانی در آفریقا راه اندازی شد

 معاون کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همزمان با سفر رئیس جمهور به کشورهای آفریقایی، اعلام‌کرد: کشتی حامل بار صادراتی ایران پس از پهلوگیری، امروز بنادر شمال آفریقا را ترک کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا از گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، امیر بیات درباره برنامه‌های ناوگان ملی کشتیرانی در خصوص تقویت خطوط منظم حمل بار صادراتی به مقصد شمال و شرق آفریقا اظهار داشت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در خصوص توسعه تجارت با کشورهای آفریقایی، علاوه بر تقویت خطوط منظم کشتیرانی به شمال و شرق آفریقا که در گذشته راه‌اندازی شده بود، زمینه‌ای را فراهم کرده که کشتی این ناوگان به مقصد شرق آفریقا هر دو هفته یک بار و شمال آفریقا به صورت ماهانه سفر داشته باشد.

وی افزود: اکنون در پی پهلوگیری کشتی که ماه گذشته در شمال آفریقا صورت گرفت، یک کشتی دیگر از ناوگان کشتیرانی ایران نیز پس از پهلوگیری، بنادر لیبی را ترک کرد.

معاون توسعه بازار گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: برنامه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آن است که علاوه بر لیبی در شمال آفریقا، خدمات خود را در سایر مناطق این قاره گسترش دهد که بر این اساس، بعد از ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور، راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی به شمال آفریقا فعال شده است؛ ضمن اینکه در گذشته هم بنادر کنیا، تانزانیا و زنگبار نیز شاهد تردد کشتی‌های ایرانی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه کشتی‌های ایران پس از برقراری ثبات و آرامش داخلی در لیبی به صورت منظم و با برنامه زمان‌بندی تردد خواهند کرد، افزود: هم‌اکنون کشتی‌های کشتیرانی جمهوری اسلام ایران به مقصد شمال و شرق آفریقا به صورت ماهانه تردد می‌کنند.

معاون توسعه بازار گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: با توجه به توانمندی حمل چندوجهی کالا از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، این ناوگان آمادگی دارد کالا را در هر نقطه از کشور از درب کارخانه تحویل گرفته و به مقاصد مورد نظر حمل کند؛ بنابراین مشتریان نگران حمل بار خود از مبادی مختلف چه در بنادر و چه در نقاط مختلف کشور، نباشند.

بیات با اشاره به برنامه راه‌اندازی دفتر منطقه‌ای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در آفریقا گفت: پیش از این نماینده محلی در منطقه حضور داشته که هم‌اکنون یک نماینده ایرانی نیز به جهت تقویت موضوع، اعزام شده تا همزمان با راه‌اندازی دفتر منطقه‌ای، به صورت مستمر، نسبت به رفع موانع پیش‌ِرویِ تجار گام برداشته شود؛ ضمن اینکه محمولات به دو شکل کانتینری و فله قابلیت حمل خواهند داشت.

 

بازنشر محتوا: سی نیوز

منبع: https://www.irna.ir/news/85168915

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49663

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کاهش تقاضا در بخش اجاره کشتی‌های کانتینری

ج تیر 23 , 1402
به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از لوید‌استار؛ مؤسسه آلفا‌لاینر با تحلیل رویداد‌ها‌ی دو هفتۀ اخیر بازار اجاره کانتینر اعلام کرد روز‌به‌روز از قدرت واقعی بازار اجاره کشتی‌های کانتینری کاسته می‌شود و بررسی فعالیت این بخش از کشتی‌ها نشان می‌دهد طی دو هفته گذشته میزان تقاضا در مقایسه با […]

همچنین بخوانید: