رویکرد توسعه اقتصادی و اجتماعی طرح‌های دولت در جزایر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر نقش جزیره‌ها در توسعه اقتصادی و رونق معیشت مردم تاکید کرد و گفت: طرح‌های آینده این سازمان در جزایر با رویکرد توسعه اقتصادی و اجتماعی است.

به گزارش سی نیوز، علی‌اکبر صفایی در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وجود ۱۴ جزیره در استان هرمزگان افزود: نقش این ۱۴ جزیره در اقتصاد و مباحث اجتماعی برای سازمان بنادر و دریانوردی حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: به همین منظور برای راه‌اندازی و احداث طرح‌های سازمان بنادر، مطالعاتی با هدف تعیین آینده اقتصادی این جزایر در کارگروه‌های مختلف نقش‌هایی تعریف و وظایف آنها مشخص می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در جلسات اقتصادی دریایی که هر ماه با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار می‌شود، این مباحث نیز مطرح و امیدواریم پس از تصویب طرح‌های با رویکرد آینده اقتصادی جزایر فعالیت‌های اجرایی آنها نیز از همین امسال آغاز کنیم.

صفایی در بخش دیگری با بیان اینکه هرمزگان با برخورداری از ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و وجود ۱۴ جزیره دارای چندین نقش از جمله محلی و منطقه‌ای است، نقش بین‌المللی این استان در حوزه حمل و نقل و اثرگذاری آن در توسعه تجارت دریایی را غیرقابل انکار دانست.

وی تصریح کرد: استان هرمزگان به تنهایی ۶۰ درصد تجارت دریایی، کشتیرانی و بنادر را برعهده دارد، به همین دلیل برای اینکه بتوانیم در هر ۲ حوزه ملی و محلی رونق اشتغال و هم در بعد بین‌المللی فعالیت‌هایی اثرگذاری داشته و بتوانیم پاسخگوی عملکرد خود باشیم، نیازمند به برنامه‌ریزی منسجمی هستیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در تمام نقش‌های و اقدامات اجرایی تعریف شده این سازمان در دولت سیزدهم برنامه‌ریزی‌ها به شکلی درحال انجام است که بتوانیم در حوزه‌های مربوط به تکالیف حاکمیتی نقش خود را به درستی ایفا کنیم.

صفایی در بخش دیگری اظهار کرد: در حوزه احداث و تقویت بنادر کوچک رویکرد سازمان بنادر و دریانوردی معیشت و اشتغال مردم مدنظر است، اما این هدف در مورد تعریف طرح‌های جدید و یا در دست اقدام باید با یک برنامه‌ریزی منسجم دنبال شود.

وی در این رابطه به احداث بندر چندمنظوره سیریک و اقدامات درحال انجام در بندر جاسک و همچنین مطالعات جانمایی و اقتصادی در بندر جدید لنگه اشاره کرد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.irna.ir/news/85160808

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49442

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تخصیص ۷۵۰ مورد تجهیزات ایمنی فردی به شناورهای تفریحی مجاز استان گیلان

پ تیر 15 , 1402
وی افزود: در همین راستا ضرورت  دارد در جهت حفظ سلامت گردشگران دریایی، شرایط کیفی و کمی تجهیزات ایمنی شناورهای تفریحی نیز بهینه گردد. معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به رویکرد اداره کل در خصوص ارتقاء ایمنی گردشگری دریایی، افزود: اعتبار […]
تخصیص ۷۵۰ مورد تجهیزات ایمنی فردی به شناورهای تفریحی مجاز استان گیلان

همچنین بخوانید: