برنامه سازمان بنادر برای ممیزی اصلی آیمو در سال 2024

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی با تاکید بر برگزاری منظم جلسات مدیران ارشد ارگان‌های دریایی جهت هماهنگی بیشتر، خواستار رفع چالش‌ها و نقاط ضعف طرح سفرهای دریایی نوروز امسال و آمادگی بیشتر بنادر و اسکله‌های مسافری برای پشتیانی از طرح تابستانه مسافرت و گردشگری دریایی شده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، علی‌اکبر صفایی در نشست شورای مدیران این سازمان ابتدا با اشاره به اجرای موفق ممیزی آزمایشی این سازمان براساس استاندارد و آیین‌نامه سازمان بین‌المللی دریانوردی(IMO) تاکید کرد: نتایج به دست‌آمده از اجرای ممیزی، علاوه بر اینکه نشان می‌دهد بنادر بر اساس چه فرایند و مطابق با چه سیستمی فعال هستند، مبنای ارزیابی عملکرد حوزه دریایی در کشور است.

وی تاکید کرد: ملاحظات و یافته‌های ممیزی آزمایشی باید به سرعت، با برپایی جلسات منظم در معاونت دریایی سازمان بنادر، حل و فصل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ورود و مشارکت سازمان بنادر به موضوع گردشگری دریایی بر اساس قانون است، افزود: با وجود اینکه وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی متولی اصلی گردشگری دریایی در کشور است، اما اقدامات سازمان بنادر سبب رونق کسب‌وکار و اشتغال مردم ساحل نشین شده است‌.

صفایی با تاکید بر برگزاری منظم جلسات مدیران ارشد ارگان‌های دریایی برای هماهنگی بیشتر در موضوعات مختلف، خواستار رفع چالش‌ها و نقاط ضعف احصا شده در طرح سفرهای دریایی نوروز امسال شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و‌دریانوردی سپس بر آمادگی بیشتر بنادر و اسکله‌های مسافری برای پشتیانی از طرح تابستانه مسافرت و گردشگری دریایی تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، در این نشست همچنین مهدی فرمهینی فرهانی، مدیرکل امور دریایی گزارشی از ارزیابی طرح سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ ارائه کرد و از رشد ۱۲ درصدی سفرهای دریایی در تعطیلات نوروز سال جاری، در مقایسه با سال قبل، خبر داد.

مدیرکل امور دریایی “عدم تخصیص بودجه متناسب با میزان خدمت‌رسانی”؛ “فقدان شماره تماس یا سامانه اطلاع‌رسانی” و “نبود سامانه صدور بلیط الکترونیکی به صورت متمرکز” را مهم‌ترین چالش‌های طرح سفرهای دریایی عنوان کرد.

در این نشست نادر پسنده، مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر نیز مقاله “حکمرانی دریاها و اقیانوس‌ها در دولت جمهوری اسلامی ایران” را ارائه کرد و بر لزوم سیاست‌گذاری برای بهره‌مندی ایران از سهم ۵۵ درصدی کشورها در دریاهای آزاد و اقیانوس‌ها تاکید کرد.

همچنین علی مرادی، رئیس اداره ممیزی و بررسی سوانح نیز با اشاره به استراتژی ملی دریایی ایران در طرح آزمایشی ممیزی بندری و دریایی، خاطرنشان کرد: ممیزی آزمایشی بندری و دریایی در راستای آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ممیزی اصلی سازمان بین‌المللی دریانوردی(آیمو) در سال ۲۰۲۴ انجام شده است.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/63329

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49004

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همه بنادر دنیا برای پذیرش کشتی‌های ایرانی باید از اوفک…

س تیر 6 , 1402
عضو هیئت‌مدیره کانون موسسات حمل‌ونقل با بیان اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تحریم است و همه بنادر برای پذیرش کشتی‌های ایرانی باید از اوفک آمریکا اجازه بگیرند، گفت: «واقعیت این است که عمده کشتی‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران پارک شده‌اند، فعالیتی ندارند.» به گزارش سی نیوز به نقل از […]

همچنین بخوانید: