اتمام تعمیرات اساسی و نصب اسکله فلزی شناور بندرگاه جاسک/ ایمن‌ترین اسکله‌ در زمان جزر و مد با یک‌دهه کارآیی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، فریدون پیشدار، هزینه تامین مصالح، مواد و دستمزد انجام تعمیرات و انتقال اسکله فلزی شناور بندرگاه جاسک را مبلغی بالغ بر 20 میلیارد ریال اعلام کرد که توسط سازمان بنادر و دریانوردی تامین شده است.  

وی با بیان اینکه استقرار این اسکله فلزی در بندرگاه جاسک ظرفیت پذیرش شناورهای مسافری در بندرگاه جاسک به نحو مطلوبی حفظ شده است، گفت: این اسکله با ۴۰ سانتی‌متر آبخور، ۱۲ مترطول، سه متر عرض و دارای 1.30 متر ارتفاع می‌باشد.  

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: جنس بدنه این اسکله نیز از نوع فولاد دریایی بوده و حداقل ماندگاری آن در آب دریا پنج سال درنظر گرفته شده است.  

به گفته پیشدار؛ اسکله‌های فلزی شناور با بیش از یک‌دهه کارآیی از پرکاربردترین تجهیزات پهلوگیری و جدا شدن و تردد دریایی ایمن انواع شناورهای مسافری، جست‌وجو و امداد و نجات دریایی انواع شناورهای طرح گردشگری بوده و به دلیل جابجایی عمودی همزمان با جزر و مد از ایمن‌ترین اسکله‌ها به شمار می‌روند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد در سال جاری از مرز یک میلیون تن گذشت

د خرداد 29 , 1402
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی؛ مدیرکل بنادر و‌دریانوردی امیرآباد با اعلام این خبر گفت از آغاز سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون و 32 هزار تن کالا در بندرامیرآباد تخلیه و بارگیری شده، که در همسنجی با میزان 797 هزار تنِ مدت مشابه سال گذشته، رشد 29 درصدی […]
میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد در سال جاری از مرز یک میلیون تن گذشت

همچنین بخوانید: