فراخوان مشارکت در برنامه نوسازی ناوگان دریایی کشور

فراخوان مشارکت در برنامه نوسازی ناوگان دریایی کشور
تین نیوز


رییس هیات مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران گفت: مصوبه دهمین جلسه شورای عالی صنایع دریایی فرصت مناسبی را جهت مشارکت کارخانجات کشتی سازی در برنامه نوسازی ناوگان دریایی کشور فراهم نموده است و انجمن با تمام توان خود در راستای پیشبرد این برنامه تلاش خواهد نمود.

به گزارش تین نیوز به نقل از مارین نیوز، مطابق با تبصره 1 مصوبه 1 دهمین جلسه شورای عالی صنایع دریایی، وزارت صمت موظف گردیده بر اساس فرصت ایجاد شده ناشی از تجمیع ظرفیت ها در برنامه نوسازی ناوگان دریایی کشور، نسبت به داخلی سازی و افزایش عمق ساخت داخل شناور ها اقدام نماید. شورای عالی صنایع دریایی از انجمن مهندسی دریایی ایران درخواست نموده قابلیت ها و ظرفیت های کشور در این خصوص را معرفی نماید. 

رییس هیات مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران در این ارتباط در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری، ضمن بیان اینکه توسعه اقتصاد دریا در نظام نامه کیفیت انجمن به عنوان اصلی ترین هدف راهبردی تعریف گردیده است، اظهار داشت: بالطبع، توسعه صنایع کشتی سازی به عنوان یکی از محورهای اصلی اقتصاد دریا به صورت جدی مد نظر انجمن است. 

حسن رضا صفری بیان داشت: طی دهه های اخیر صنایع کشور از رشد تولید مناسبی برخوردار بوده اند. ولی  صنایع کشتی سازی به دلیل نداشتن سفارش متناسب با ظرفیتها نتوانسته اند هم ردیف با سایر صنایع کشور رشد تولید داشته باشند.

وی تاکید کرد: مصوبه دهمین جلسه شورای عالی صنایع دریایی فرصت مناسبی را جهت مشارکت کارخانجات کشتی سازی در برنامه نوسازی ناوگان دریایی کشور فراهم نموده است و انجمن با تمام توان خود در راستای پیشبرد این برنامه تلاش خواهد نمود. 

بر اساس این گزارش، انجمن مهندسی دریایی ایران از کلیه کشتی سازان درخواست دارد به منظور ارزیابی کلی از توانمندی و میزان مشارکت در طرح نوسازی ناوگان فرم های ذیل را تکمیل و تا تاریخ 17 تیرماه 1402 از طریق ایمیل (info@iraname.com) به دبیرخانه انجمن مهندسی دریایی ایران ارسال نمایند.

خاطرنشان می سازد، ظرفیت های ایجاد شده طیف وسیعی از ناوگان سنتی تا کشتی های پیشرفته مسافربری را شامل می گردند بنابراین، نسبت به مشارکت کلیه کارخانجات شناورسازی کشور در جذب بازار تاکید می گردد.

قابل ذکر است، فرم یاد شده از 3 سر فصل اصلی قابلیت ها و توانمندیها، مشکلات و چالش ها و میزان مشارکت در طرح نوسازی ناوگان تشکیل گردیده است. انجمن مهندسی دریایی ایران در نظر دارد بر اساس تناسب میان مشارکت درخواستی با قابلیت ها و توانمندی ها نسبت به رفع مشکلات و چالش های پیشروی شرکت ها اقدام نماید.

دریافت فرم ارزیابی سازندگان کشتی

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دوره الزامات بهداشتی صادرات فراورده های شیلاتی به اتحادیه اروپا و شورای همکاری خلیج فارس تاریخ 21 خرداد ماه 1402

چ خرداد 24 , 1402
لینک کوتاه: کپی کن! منبع

همچنین بخوانید: