اعتبار مبلغ 500 میلیارد تومانی برای بیمه ملوانان در بودجه…

معاون وزیر راه شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: بر اساس بند خ تبصره ۱۱ بودجه ۱۴۰۲، بیمه ملوانان با اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از سال جاری برقرار می‌شود.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این خبر، در تشریح  آخرین وضعیت بیمه ملوانان اظهار داشت: بر اساس بند خ تبصره ۱۱ بودجه سال ۱۴۰۲ که به بخش مسکن و حمل و نقل اختصاص دارد، مقرر شده است که مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از محل وجوه حاصل از واگذاری اموال و دارایی­های منقول و غیرمنقول مازاد و واگذاری طرح‌های تملک دارایی­های نیمه­تمام برای برقراری بیمه ملوانان تامین شود.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی نیز مکلف شده است از ابتدای سال ۱۴۰۲ نسبت به برقراری بیمه اشخاص مذکور، اقدام و گزارش اقدامات به­عمل آمده را هر سه‌­ماه ­یک­بار به مجلس شورای اسلامی ارسال نماید.

معاون وزیر راه ضمن تشکر از مجلس (بخصوص نمایندگان استان‌های ساحلی)، دولت و تمامی دستگاه‌های اجرائی که در این راستا همکاری داشته‌اند، خاطرنشان کرد: طبق بند خ  تبصره ۱۱ بودجه سال ۱۴۰۲  همه ملوانان دارای کارت فعال در سواحل جنوبی و شمالی کشور می‌توانند از مزیت بیمه ملوانی استفاده کنند.

گفتنی است؛ خدمه ملوانی از زحمت‌کش‌ترین نیروهای فعال در بنادر کشور هستند که بیمه شدن آن‌ها از سوی کارفرمایان در طول سال‌های اخیر مشکلاتی را برای آن‌ها ایجاد کرده بود و در همین راستا، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی طی بازدیدهای حضوری خود و گفت‌و‌گو با ملوانان قول رفع این مشکل را داده بود که با پیگیری وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان مجلس بخصوص نمایندگان استان‌های ساحلی و سازمان بنادر و دریانوردی اجرای این مصوبه در بودجه سال جاری مشکل بیمه ملوانان رفع شده است.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/62645

لینک کوتاه: https://seanews.ir/46831

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خطر انقراض شاه میگو و ماهی ماش در آذربایجان غربی

د اردیبهشت 11 , 1402
محمدباقر قریشی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شیلات استان علاوه بر انجام تمهیدات لازم در روند صید توسط صیادان و ارائه توصیه‌های کارشناسی و ممنوع کردن صید شاه میگو در چندین سال متوالی تکثیر و رهاسازی این آبزیان را برای بازسازی ذخایر در دستور کار خود قرار داده […]

همچنین بخوانید: