ارائه خدمات گردشگری دریایی به بیش از 396 هزار نفر از مسافران نوروزی استان بوشهرمدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون با انجام 55 هزار و 71 سفر 396 هزار و 265 نفر از مسافران و گردشگران نوروزی این استان از خدمات گردشگری دریایی برخوردار شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد شکیی نسب اظهار کرد: براساس ارزیابی صورت گرفته مناطق بوشهر، دیلم، گناوه، دیر، کنگان و عسلویه به ترتیب با 155 هزار و 450، 67 هزار و 820، 71 هزار و 143، 28 هزار و 611، 43 هزار و 846 و 29 هزار و 395 نفر بیشترین گردشگران دریایی استان را به خود اختصاص دادند.

وی بیان کرد: طرح تسهیل ترددهای دریایی 1402 به همراه الزام های مرتبط و همچنین نصب 45 تابلو 1550 (برای راهنمایی مهمانان و دریانوردان) در بنادر استان بوشهر پیاده سازی شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: در مدت زمان اجرا طرح ایستگاه‌های مخابرات دریایی در بنادر استان به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به اضطرارها دریایی شدند.

شکیبی نسب اظهار کرد: در این ایام همچنین 6 شناور ناجی و 12 قایق همیار ناجی در مناطق پرریسک استان بوشهر استقرار پیدا کردند تا در صورت نیاز اقدام به امدادرسانی دریایی کنند.

وی گفت: در طرح تسهیل تردد دریایی نوروز 1402 استان بوشهر یک هزار و 200 جلیقه نحات و 50 حلقه نجات در اختیار بنادر استان بوشهر قرار گرفته است تا با استفاده تجهیزات تامین شده ایمنی لازم برای ترددهای نوروزی فراهم شود.

شکیبی نسب اظهار کرد: در عید نوروز همچنین 45 نفر بازرس بر نحوه اجرا طرح تسهیل ترددهای نوروزی نظارت دارند.

وی افزود: بندر بوشهر در طرح تسهیل تردد دریایی امسال با بهره‌گیری از بخش دریایی پایانه بین المللی مسافربری دریایی و همچنین سایبان بزرگ (ویژه اسکان مسافران در صف انتظار) شاهد تحول چشمگیری بوده است. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: سالن پایانه مسافربری دریایی بندر بوشهر اکنون در مرحله تعمیرات اساسی است که پیش بینی شده تا پایان سال جاری بهره برداری شود.

شکیبی نسب بیان کرد: در زمان اجرا طرح ترددهای دریایی هفت فروند لنج تفریحی در بندر بوشهر، 11 فروند در بنادر تابع همراه با قایق های تفریحی خدمات رسانی به گردشگران دریایی استان را عهده دار هستند. 

وی یادآور شد: در مدت زمان اجرا طرح تسهیل ترددهای دریایی همچنین حدود یک هزار مسافر نوروزی از محوطه عملیاتی و همچنین کشتی های بزرگ مستقر در اسکله بازدید کردند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تسهیلات ویژه سازمان بنادر برای ساخت شناورهای مسافربری/ تخفیف 90 درصدی تعرفه های بندری برای شناورهای مسافربری در سفرهای داخلی و بین المللی

س فروردین 8 , 1402
عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: این سازمان در حوزه ساخت و تردد شناورهای مسافربری در آب های داخلی و بین المللی حمایت های ویژه ای تدارک دیده است که از جمله آنها می توان به تسهیلات بدون بهره، تخفیف 90 درصدی […]
تسهیلات ویژه سازمان بنادر برای ساخت  شناورهای مسافربری

همچنین بخوانید: