حمایت سازمان بنادر از توسعه ظرفیت‌های گردشگری دریایی در کشور

 عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) گفت: باتوجه به استقبال نوروزی از مجموعه‌های بندری، این سازمان در سال ۱۴۰۲ با جدیت بیشتری از توسعه زیرساخت‌ها و تداوم گردشگری دریایی حمایت خواهد کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مجید علی‌نازی معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نشست بررسی فعالیت‌های نوروزی کمیته گردشگری دریایی ستاد خدمات سفرهای نورورزی ۱۴۰۲ اظهارکرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که با استقبال بسیار خوب مسافران نوروزی از سفرهای دریایی استان خوزستان، ایجاد زیرساخت های دائمی در این حوزه ضروری است.

وی با بیان اینکه خوزستان یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر ساحل دارد، ادامه داد: بکارگیری کشتی‌های تفریحی در ایام مختلف سال می‌تواند در کاربردی بودن مزیت‌های گردشگری دریایی استان کمک قابل‌توجهی کند.

علی نازی با تأکید بر اینکه ایمنی در زمینه سفرهای دریایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: با توجه به استفاده بیش از چندین هزار نفری مسافران نوروزی از خدمات اداره کل بنادر و دریانوردی استان، موضوع ایمنی به خوبی مدیریت شده است.

به گفته عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی؛ تاکنون با گذشت یک هفته از نوروز ۱۴۰۲ در هیچ کدام از مجموعه‌های بندری کشور بخصوص در استان خوزستان حادثه ای برای هموطنان رخ نداده است.

علی نازی مشارکت سازمان بنادر و دریانوردی برای تقویت گردشگری آبی در محدوده شهرها را خارج از وظایف قانونی این سازمان عنوان کرد و گفت: با این وجود برابر با مسئولیتهای اجتماعی که این سازمان برای خود درنظر گرفته، حمایت از کسب و کارها با محوریت گردشگری را در دستور کار داریم.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از این نشست به طراحی شناورهای جدید در ناوگان حمل و نقل مسافری اشاره کرد و گفت: در سال جدید از این شناورها رونمایی خواهد شد تا ترددهای آبی در حوزه مسافری تسهیل و رونق بیشتری داشته باشد.

وی یادآورشد: در سال جدید نیز در حوزه مسافری، تاکسی‌دریایی راه‌اندازی خواهد شد تا مسافران بتوانند در مقاصد مشخص نسبت به ترددهای آبی طی زمان‌های دلخواه اقدام کنند.

گفتنی است مجید علی نازی در ادامه بازدیدهای میدانی خود از فعالیت های گردشگری دریایی در بنادر خوزستان، از فعالیت های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بازدید و از اقدامات صورت گرفته برای ارتقاء ایمنی گردشگری دریایی در این گردشگاه های دریایی این بندر و بنادر تابعه مطلع شد.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: news.mrud.ir/news/130334

لینک کوتاه: https://seanews.ir/45505

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خط کشتیرانی ژاپن به ساخت کشتی‌های کانتینری متوسط روی آورد

س فروردین 8 , 1402
شرکت خط کشتیرانی ژاپنی ONE به منظور مقابله با نوسانات بازار حمل کانتینری استراتژی خود را پیرامون سفارش کشتی‌های غول‌پیکر تغییر داده و ۱۰ فروند کشتی متوسط ۱۳۷۰۰ TEU سفارش داد. به گزارش سی نیوز به نقل از گروه بین‌الملل مانا؛ قرار است این کشتی‌ها به سوخت آمونیاک و متانول […]

همچنین بخوانید: