نجات شناور نیمه مغروق توسط نیروی عملیاتی بندر آبادانیک فروند شناور حامل ۱۳۹ تن کاه صادراتی که در کنار اسکله شماره یک بندر آبادان دچار آبگرفتی و نیمه غرق شده بود توسط تیم های عملیاتی و امداد و نجات دریایی این بندر از غرق شدگی نجات یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، مدیر بنادر و دریانوردی آبادان باذاعلام‌این خبر گفت: در پی اعلام خبر آبگرفتگی  یک شناور حامل بار صادراتی در ساعت ۴ بامداد روز چهار شنبه مورخ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱  که  درحال ترک این بندر به کشور کویت بود ، تیم واحد امداد و نجات دریایی و واکنش سریع بندر آبادان و یک فروند یدک کش به محل اعزام شد.

مالکی زاده با بیان اینکه این حادثه تلفات جانی نداشت تصریح کرد : در این عملیات سه روزه و با استفاده از تجهیزات لازم ، یک پنجم بار این شناور سالم خارج سازی شد و  آبگرفتگی آن مهار و شناور تحت کنترل قرار گرفت.

گروه واحد امداد و نجات دریایی ، واحد امور بندری ،  ایمنی و آتش نشانی و یگان حفاظت در عملیات مهار آبگرفتگی و شناور سازی این شناور حادثه دیده مشارکت داشتند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ضرورت نگاه متفاوت به صنعت کشتی سازی کشور

ش اسفند 20 , 1401
کارشناس ارشد صنایع دریایی کشور: ساخت کشتی های کوچک و اقیانوس پیما به عنوان دو صنعت متفاوت یکی در حوزه کسب و کارهای کوچک و متوسط و دیگری در حوزه صنایع مادر میتوانند به صورت موازی در کشور توسعه یابند و در نقش پیشران های رشد اقتصادی، اجتماعی و دفاعی […]

همچنین بخوانید: