اثر بسیار مطلوب توسعه بندر گناوه و افتتاح پایانه مسافری دریایی بوشهر بر معیشت مردم/ تسهیل تردد سفرهای دریایی بوشهر و تحول اقتصادی مردم گناوهنماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح توسعه بندر گناوه و بهره‌برداری از پایانه بین‌المللی مسافری دریایی بوشهر، باعث تسهیل تردد سفرهای دریایی بوشهر و تحول اقتصادی مردم گناوه خواهد شد.

عبدالکریم جمیری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه جامع بندر گناوه و بهره‌برداری از پایانه بین‌المللی مسافربری دریایی بوشهر، اظهار داشت: این دو پروژه از سوی سازمان بنادر و دریانوردی برای مردم استان بوشهر به به ویژه بنادر بوشهر و گناوه بسیار تاثیرگذار و مورد انتظار بود.

وی ادامه داد: بوشهر نیازمند یک اسکله مسافری بود چرا که وضعیت اسکله قبلی بسیار نامناسب بود و مردم از شرایط تردد بین بوشهر و خارگ، ناراضی بودند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش و همت مضاعف سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر سرمایه‌گذاری مطلوبی در مورد پایانه بین‌المللی مسافربری دریایی بوشهر صورت گرفت، گفت: امیدواریم این اتفاق برای مردم منطقه منشاء خیر باشد و شاهد تسهیل تردد در حوزه سفرهای دریایی و خدمت‌رسانی هرچه بهتر و بیشتر به مسافران دریایی باشیم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی درباره آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه جامع بندر گناوه، اظهار داشت: طرح توسعه جامع بندر گناوه، خواست و تقاضای دیرینه مردم استان بوشهر و به ویژه گناوه بود.

وی افزود: گناوه یک شهر تجاری و با سابقه است و متاسفانه شرایط اسکله فعلی برای پهلوگیری شناورها، نا ایمن و نامناسب است و فضای سنتی و ترکیبی بین شناورهای مختلف در کنار محدوده و فضای متراکم پهلوگیری شناورها، نیازمند ساخت اسکله جدید هستیم. 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیازمند طرح مطالعاتی و منسجم در راستای توسعه جامع بندر گناوه بودیم، عنوان کرد: خوشبختانه در اواخر دولت قبل این اتفاق رخ داد اما متاسفانه سرعت پیشبرد فعالیت‌ها کند بود و در دولت جدید رویه تغییر کرده است و با پیگیری جدی دولت و سازمان بنادر و دریانوردی، شاهد تسریع فعالیت ها هستیم و خوشبختانه در نهایت پروژه کلید خورد.

جمیری ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی، اعتبار مالی بسیار بالایی برای طرح توسعه جامع بندر گناوه معادل ۱۶۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته است و در صورت نهایی شدن این طرح رونق بسیار زیادی در عرصه فعالیت های اقتصادی و تجاری در بندر گناوه رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه گناوه، محوری ترین بندر شمالی استان بوشهر است، گفت: طرح توسعه جامع بندر گناوه شرایط اقتصادی مردم گناوه را متحول می‌کند و مردم منطقه باید بتوانند به بهترین شکل از این فرصت اقتصادی استفاده کنند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همچنین در بندر ریگ مطالعات، نهایی و وعده داده شده است در اردیبهشت‌ماه سال آینده، کلنگ زنی صورت گیرد، اظهار داشت: در بندر دیلم نیز، مطالعات انجام شده و توسعه بندر دیلم هم در دستورکار قرار دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ابداعی جدید برای تنظیم اسیدیته آب اقیانوس ها

س اسفند 16 , 1401
  به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، و به نقل از دیجیاتو؛ اقیانوس‌ها مقادیر زیادی از دی اکسید کربن (CO2) را درون خود جای داده‌اند و اکنون محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) اعلام کرده‌اند که موفق به جذب مستقیم کربن از این ذخیره عظیم شده‌اند. ‌آن‌ها ادعا دارند که این […]

همچنین بخوانید: