طرح توسعه بندر گناوه و پایانه بین‌المللی مسافری دریایی بوشهر دو پروژه مهم و‌ ارزشمند سازمان بنادر/ بندر سنتی گناوه به یک بندر استاندارد تبدیل می شود/ ضرورت تدوین برنامه گردشگری دریایی داخلی در استان‌های جنوبی کشوروزیر راه و شهرسازی، توسعه بندر گناوه و پایانه بین‌المللی مسافری دریایی بوشهر را دو پروژه مهم و‌ارزشمند سازمان بنادر و دریانوردی توصیف کرد و از تبدیل بندر سنتی گناوه به یک بندر استاندارد، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، آیین آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه جامع بندر گناوه و شروع بهره‌برداری از پایانه بین‌المللی مسافربری دریایی بوشهر همزمان با سفر رئیس جمهور به استان بوشهر با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و‌شهرسازی، جمعی از مدیران ، معاونان و‌مشاوران وزیر ، علی اکبر صفایی؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، عبدالکریم جمیری؛  نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و‌محلی برگزار شد با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای موقعیت خاصی در حوزه دریایی و بندری است، اظهار داشت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا پروژه طرح توسعه جامع بندر گناوه تا سال ۱۴۰۳ به اتمام برسد و  از فردا باید عملیات اجرایی پروژه آغاز شود.

سهم بالای بندر بوشهر در حوزه تردد شناورهای سنتی

وی ادامه داد: از ۲۵۰۰ شناور سنتی در بنادر جنوبی کشور، ۱۸۵۰ شناور در محدوده بوشهر تردد می‌کنند که سهم بسیار  بالایی است؛ همچنین ۵۳۰ شناور در بندر گناوه پهلوگیری می‌کنند و علی‌رغم چنین حجم و ظرفیتی باید اذعان کرد بندر فعلی گناوه به لحاظ ایمنی در شرایط مناسبی قرار ندارد و ظرفیت فعلی اجازه پهلوگیری مناسب نمی‌دهد.

توسعه بندر گناوه، نوید بخش روزهای خوب مردم و تجار منطقه

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید از مخاطرات احتمالی در حوزه دریایی جلوگیری کرد، گفت: توسعه بندر گناوه، نوید بخش روزهای خوبی برای فعالان اقتصادی استان بوشهر و به ویژه مردم گناوه است و باید اتفاقات خطر آفرین به حداقل ممکن برسد.

بذرباش با اشاره به اینکه توسعه گردشگری دریایی نیازمند زیرساخت است، اظهار داشت: باید برنامه گردشگری داخلی در  ۴ استان بندری جنوبی کشور مدنظر و مقوله توسعه اقتصاد دریایی در دستورکار قرار گیرد و زنجیره حمل و نقل دریایی کامل شود.

بنادر، سرمایه اقتصادی کشور به شمار می‌روند

وی با بیان اینکه بنادر، سرمایه اقتصادی کشور به شمار می‌روند، گفت: تبدیل بندر گناوه از یک بندر سنتی به یک بندر استاندارد با توجه به گره خوردن معیشت مردم منطقه با دریا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و امیدوار هستیم با بهبود از وضعیت ایمنی شناورها در بندر گناوه، اینگونه دغدغه مردم منطقه برطرف شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برقراری خط مستقیم کشتیرانی بین ایران-ونزوئلا

ج اسفند 12 , 1401
به گزارش مانا، سفارت ایران در کاراکاس در بیانیه‌ای اعلام کرد: خط مستقیم کشتیرانی بین ایران-ونزوئلا با هدف حمایت و پشتیبانی از تجار و بازرگانان ایران و ونزوئلا از بهمن ۱۴۰۱ برقرار گردیده است. در بیانیه سفارت ایران آمده است: «ضمن تشکر از مدیران محترم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی یران، […]

همچنین بخوانید: