همزمان با دهه مبارک فجر محقق شد: – ایزوایکودست آوردی دیگر از ایزوایکو با تکیه بر توان و دانش داخلی / شناور پاک‌بوم ۵ به آب‌اندازی شد

مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران گفت: شناور جمع آوری آلودگی های نفتی پاک بوم ۵ همزمان با دهه مبارک فجر با تلاش مضاعف مهندسان و کارگران ایزوایکو به آب‌اندازی و تحویل کارفرما شد.

به گزارش حوزه ارتباطات و امور بین الملل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، سلمان ضربی با بیان اینکه تمامی مراحل طراحی و ساخت شناور جمع آوری آلودگی های نفتی پاک‌بوم ۵ در ایزوایکو و به دست توانمند متخصصان داخلی انجام شده است، گفت: این شناور امروز و همزمان با دهه مبارک فجر به آب‌اندازی و تحویل کارفرما شد.

مدیرعامل ایزوایکو افزود: سه فروند از این نوع شناور در بین سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ به کارفرما تحویل شده و ایزوایکو را به مقصد بندر امام خمینی، بندر شهید رجایی و بندر خرمشهر ترک کرده اند تا ماموریت های پیش بینی شده را انجام دهند. وی بیان کرد: شناور پاک‌بوم ۵ پس از به آب‌اندازی به مقصد بندر بوشهر حرکت و مأموریت پاکسازی آلودگی‌های نفتی را در این منطقه بر عهده دارد.

مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران، گفت: این شناور با 43 متر طول، 10متر عرض و سه متر ارتفاع، قادر است به وسیله رولرهای نصب شده بر وینچ، ضایعات نفتی را مهار و در مخازنی که به آن مجهز هستند انتقال دهد.

دکتر ضربی، یکی از الزامات بین المللی دریانوردی را مقابله و جمع آوری آلودگی های نفتی از آب های ساحلی تحت حاکمیت کشور عنوان و اظهار کرد: ایزوایکو با سفارش سازمان بنادر و دریانوردی، تا کنون نسبت به ساخت چهار فروند بارج با ظرفیت جمع‌آوری ۵۰۰ تن آلودگی نفتی اقدام کرده است.

 


منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تنگه هرمز مواج می‌شود

پ بهمن 20 , 1401
به گزارش مرین‌پرس، کارشناس هواشناسی هرمزگان گفت: بیشینه سرعت باد در جزایر خلیج فارس و برخی نقاط تنگه هرمز به ویژه امروز پنج شنبه (۲۰ بهمن) تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج تا ۲۰۰ سانتیمتر خواهد رسید. به گفته مرضیه سی سی پور، وزش باد‌های شدید جنوب غربی […]

همچنین بخوانید: