الحاق 2 دستگاه مکنده جدید 300 تنی تا نیمه بهمن ماه در بندر شهید رجایی/ تخلیه ۳ فروند کشتی حامل کالای اساسیمدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از الحاق دو دستگاه مکنده 300 تنی غلات تا اواسط بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: این دو دستگاه مکنده 300 تنی در یکی از پایانه های بندر شهید رجایی در حال انجام فرآیند مونتاژ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی؛ حسین عباس‌نژاد اظهار داشت: در حال حاضر سه کشتی حامل کالای اساسی شامل 2 فروند کشتی گندم و یک فروند روغن در حال تخلیه است که از این تعداد یک کشتی 66 هزار تن و کشتی دوم نیز حامل 65 هزار و 500 تن گندم است.

وی مجموع محموله وارداتی گندم این دو کشتی را 131 هزار و 500 تن اعلام کرد و ادامه داد: کار تخلیه کشتی روغن نیز  با ظرفیت  25 هزار تن از کشتی به مخازن نگهداری این محصول به اتمام رسیده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: در لنگرگاه بندرعباس نیز 14 فروند کشتی کالای اساسی شامل هشت کشتی گندم، 3 کشتی ذرت، 2 کشتی جو و یک کشتی روغن خوراکی به تناژ 845 هزار و 598 تن پس از فرآیند اسناد گمرکی در اسکله‌های اختصاصی کالای اساسی پهلودهی خواهند شد.

عباس‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به خریداری و مجهز شدن پایانه فله مجتمع بندری شهید رجایی به چهار دستگاه مکنده تخلیه غلات با ظرفیت‌های ۳۰۰ و ۶۰۰ تن بر ساعت توسط بخش خصوصی اشاره کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: از چهار دستگاه مکنده خریداری شده دو دستگاه وارد بندر و کار مونتاژ این دو دستگاه با بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

وی ابراز امیدواری کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی اواسط بهمن ماه سال جاری این دو دستگاه به سایر تجهیزات بندر الحاق خواهد شد.

وی تسریع و ارتقا نرم عملیاتی در تخلیه انواع کالای اساسی، ارتقا سطح امنیت غذایی مصرف‌کنندگان و تجهیز زیرساخت‌های بندری به دستگاه‌های مدرن تخلیه کالای فله خشک را از اهداف مهم خرید این دستگاه‌ها عنوان کرد.

پایان پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اجرای طرح مردم یاری در روستاهای کمتر برخوردار شهرستان جاسک

د دی 12 , 1401
به گزارش خبرنگار مهر، یگان مهندسی رزمی نیروی دریایی ارتش با ارسال ماشین آلات سنگین راه‌سازی بخشی از آسیب‌های سیل سال گذشته جاسک را ترمیم و زمین فوتبال مدرسه‌ای در بخش شرقی جاسک را آماده سازی کرد. برپایی سه بیمارستان سیار در منطقه، ارائه خدمات با تخصص‌های پزشکی مختلف و […]

همچنین بخوانید: