پرورش جلبک با پساب مجتمع میگوی گمیشان

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود سقلی اظهارکرد: پرورش میگو در استان گلستان نسبت به مناطق دیگر کشور از مزیت‌های بسیاری برخوردار است که از آن جمله می‌توان به ایجاد کمترین آلودگی پساب، کوتاه بودن دوره پرورش، ضریب تبدیل غذایی کمتر تعویض آب حداقلی، استقرار لاگون در مسیر پساب و غیره اشاره کرد.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان افزود: در راستای استفاده بهینه از آب‌های موجود در استان، با استفاده از پسابی مجتمع پرورش میگو گمیشان، می‌توان به پرورش آبزیان بومی منطقه و همچنین جلبک پرداخت.

سقلی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های موجود در این مجتمع، با همفکری و همکاری محیط زیست استان و همچنین لحاظ کردن مخاطرات زیست محیطی، در راستای توسعه و افزایش تولید آبزیان استان در دستور کار شیلات استان قرار دارد.

وی بیان کرد: محیط زیست استان در صورت مشاهده موارد پر مخاطره و مستندات بابت نتایج آزمایشات پساب مجتمع گمیشان، موارد را به اداره کل شیلات استان اعلام کند.

سقلی ضمن اشاره به پایش و آزمایشات مربوط به این طرح که توسط مجتمع پرورش میگوی گمیشان و با هماهنگی محیط زیست انجام خواهد شد، گفت: مرکز تحقیقات آبزیان آب‌های داخلی استان هم می‌تواند با بررسی و پیگیری موضوع پرورش آبزیان بومی و جلبک در پساب مجتمع پرورش میگو گمیشان، طرح‌های پیشنهادی خود را برای رسیدن به اهداف و برنامه‌های مشترک ارائه کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ابداع هیوندای، حمل‌ونقل کانتینری را متحول می‌کند

ج آبان 27 , 1401
شرکت کشتی‌سازی هیوندای کره جنوبی، سیستم جدیدی را برای بارگیری و تثبیت کانتینرها روی کشتی‌ها طراحی کرده که نیاز به مهار یا لاشینگ ندارد. به گزارش پایگاه خبری ترابران، شرکت کشتی‌سازی هیوندای کره جنوبی، سیستم جدیدی را برای بارگیری و تثبیت کانتینرها روی کشتی‌ها طراحی کرده که نیاز به مهار […]

همچنین بخوانید: