ضرورت تسهیل فعالیت بخش خصوصی در حوزه دریایی برای پشتیبانی از جام جهانی قطر/ جابجایی مسافر به قطر نیازمند سوخت یارانه‌ای است/ دستگاه‌های ذی‌ربط سازمان بنادر را همراهی کنندنماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تسهیل فعالیت بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری به منظور پشتیبانی از جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر، گفت: ضرورت دارد، دستگاه‌های ذی‌ربط سازمان بنادر و دریانوردی را در این زمینه همراهی کنند.

عبدالکریم جمیری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، درباره همکاری‌های مشترک جهت پشتیبانی ایران از جام جهانی فوتبال در قطر و امضا سند اجرایی سازی توافقنامه همکاری بندری ‌و دریایی ایران و قطر، اظهارداشت: باید مقوله حمل کالا و جابجایی مسافر را در زمینه پشتیبانی از جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر از یکدیگر تفکیک کرد، در بخش کالا با فعالیت صرفا تجاری روبرو هستیم و در مورد جابجایی مسافر باید همکاری‌ها و پشتیبانی‌های لازم صورت گیرد و با ارائه سوخت یارانه‌ای، فعالیت بخش خصوصی از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر شود.

 

وی ادامه داد: دستگاه‌های ذی‌ربط در راستای فعالیت هرچه بهتر و بیشتر با کشور قطر در راستای پشتیبانی از جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر باید همکاری و همیاری لازم را در دستورکار قرار دهند و از فرصت اقتصادی پیش‌رو به بهترین شکل استفاده کند تا بتوانیم زمینه‌ فعالیت را به گونه‌ای فراهم کنیم تا بخش خصوصی از مزیت‌های برگزاری جام جهانی در کشور همسایه بهره‌مند شود.

 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران از مزیت‌ فوق‌العاده‌ای در حوزه دریایی و بندری برخوردار است، بیان کرد: با برنامه‌ریزی مناسب می‌توانیم اقدامات موثری در راستای حمل کالا و جابجایی مسافر به قطر داشته باشیم چرا که جام‌جهانی فوتبال با استقبال گسترده علاقمندان روبرو خواهد بود و قطری‌ها در حوزه کالا نیازمندی‌های مختلفی خواهند داشت و در بخش مسافری نیز افراد بسیاری هستند که چه در داخل کشور و چه از سایر کشورها از مسیر ایران قصد دارند خود را به قطر برسانند.

 

جمیری افزود: سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه پشتیبانی هرچه بهتر از جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر وظیفه سنگینی بر عهده دارد و سایر دستگاه‌ها نیز باید به بهترین شکل این سازمان را به منظور فعالیت بخش خصوصی همراهی کنند.

 

وی با تاکید بر ضرورت تسهیل فعالیت بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری به منظور پشتیبانی از جام جهانی قطر، عنوان کرد: باید امنیت و ایمنی لازم به منظور تردد کالا و مسافر به بهترین شکل ممکن ایجاد شود و چالش‌های فعالیت بخش خصوصی با آسیب‌شناسی مناسب رفع شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعلام فرصت های سرمایه گذاری مجتمع بندری امام(ره)/ ظرفیت های مناسب بندر امام برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنایع

ش اردیبهشت 17 , 1401
فرصت های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در بندرامام(ره) اعلام شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با توجه به تنوع کالایی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) و همچنین تمرکز بر واردات کالاهای اساسی، عمده سرمایه گذاری در حوزه فعالیت‌های […]
اعلام فرصت های سرمایه گذاری، مجتمع بندری امام(ره)،سازمان بنادر و دریانوردی

همچنین بخوانید: