همراهی سازمان صمت و اداره کل شیلات هرمزگان برای تامین ابزار و ادوات صید

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل شیلات هرمزگان، عبدالرسول دریایی عصر سه‌شنبه با بیان اینکه ابزار و ادوات صیادی جز ۹۷ قلم کالای مجاز واردات کالای ملوانی است، افزود: صیادان و شرکت های تعاونی صیادان می توانند با مراجعه و هماهنگی با اتحادیه تعاونی لنج داران شهرستان های ساحلی نسبت به واردات اقلام و ادوات صیادی اقدام کنند.
وی با اشاره به اهمیت و نقش ادوات و ابزار صیادی در توسعه صید و صیادی اصولی، از صیادان خواست تا از فرصت به وجود آمده در جهت تامین نیاز خود و همچنین توسعه حرفه خود نهایت استفاده را ببرند.
مدیرعامل شیلات هرمزگان اظهار داشت: در حال حاضر صید غیر مجاز و غیر اصولی به ‌عنوان بزرگ‌ترین معضل صید و صیادی پیش روی استان است.
وی افزایش صید غیرمجاز و صید گونه‌های آبزیان نابالغ و کوچک به ‌وسیله ابزار و ادوات صید غیراستاندارد و روش‌های صید ممنوعه و مخرب و صید در فصول تخم‌ریزی آبزیان، ساخت شناورهای صیادی بدون موافقت اصولی شیلات توسط کارگاه شناورسازی و وجود کارگاه‌های شناورسازی غیرمجاز را بخشی از مشکلات پیش روی توسعه فعالیت‌های شیلات استان دانست.
استان هرمزگان حدود ۳۵ هزار نفر صیاد در قالب ۷۵ تعاونی در ۴۶ بندر صیادی و موج‌شکن مردمی و همچنین ۳۸ مرکز تخلیه صید فعالیت دارند که توانسته‌اند با صید حدود ۳۱۵ هزار تن رتبه اول صید را با حدود چهار هزار و ۵۰۰ شناور صیادی به خود اختصاص دهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چالش‌ها و گلوگاه‌های دریایی و بندری کشور واکاوی شود/ ضرورت اقدام اثرگذار برای عملیاتی کردن توسعه دریامحور

س اردیبهشت 6 , 1401
دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی ایران با اشاره به ضرورت آسیب‌شناسی در حوزه دریایی و بندری، گفت: باید چالش‌های و گلوگاه های فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردیی در بخش های مختلف شناسایی و با واکاوی مسائل، شاهد بهبود وضعیت بندری و دریایی و پویایی حمل و نقل دریایی […]
یحیی ضیایی مهرجردی، دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی ایران، توسعه دریامحور

همچنین بخوانید: