آمادگی وزارت نیرو برای ایجاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان هرمزگان

معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو از آمادگی این وزارت خانه برای ایجاد نیروگاه‌های تجديد پذیر در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان؛ همایون حائری در دیدار با استاندار هرمزگان عنوان کرد: به بنگاه‌های اقتصادی که نیروگاه تجدید پذیر ایجاد و به شبکه انرژی بدهند، انرژی پیوسته تضمینی می‌دهیم.

معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو  افزود: این طرح و استفاده از نیروگاه‌های تجدید پذیر به نفع صنعت است و در احداث آن علاوه بر تسهیلگری از سوی وزارت نیرو، از سوی مدیران استانی نیز، خصوصا در حوزه محیط زیست برخی مجوزها، به سهولت صادر شده و در نهایت نیز صنایع می‌توانند برق اضافی خود را با نرخ مصوب به شبکه بفروشند.

حائری گفت: معتقدیم در حوزه تامین برق به صنایع پایین دست از جمله شهر شیشه بندرعباس باید کمک کرد و از این رو وزارت نیرو آماده ارائه خدمات به این صنایع می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص ایجاد نیروگاه خورشیدی یکپارچه در استان هرمزگان، کاملا آمادگی داریم همکاری‌های لازم را انجام داده و طرح پایلوت آن در این استان اجرایی شود.

حائری تصریح کرد: در حوزه تامین برق جزایر خلیج فارس نیز این مسئله به صورت ویژه پیگیری و زیرساخت‌های لازم تامین خواهد شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان  در این دیدار با اشاره به استقرار صنایع سنگین در استان و مصرف برق آنها بر لزوم احداث نیروگاه توسط این بنگاه‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: بنگاه‌های اقتصادی هرمزگان سوددهی قابل توجهی دارند و می‌طلبد در حوزه تولید برق نیز از ظرفیت این بنگاه‌ها با اعمال برخی سیاست گذاری‌های قیمتی کمک گرفته شود.

دوستی افزود: در این استان طرح‌های کوچک تولید برق به وسیله پنل‌های خورشیدی در حال اجراست و چند طرح نیز در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: این استان ظرفیت بالایی در این حوزه دارد و در صورت حمایت وزارت نیرو و تجمیع اعتبارات و با همکاری بانک‌ها و تجمیع طرح‌های خرد، می‌توان یک نیروگاه یکپارچه خورشیدی در سطح استان احداث و از برق تولیدی برای مصارف استان استفاده کرد.

مهدی دوستی گفت: ما در این استان آماده اجرای طرح‌های پایلوت در توسعه اقتصادی هستیم تا راندمان کار بالا رفته و بخشی از مشکلات در حوزه تامین برق نیز کاهش یابد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعلام برنامه اپراتور هندی برای استقرار و نصب تجهیزات به روز در بندر چابهار

ش اسفند 14 , 1400
مدیرعامل شرکت هندی IPGL به عنوان اپراتور خارجی بندر شهید بهشتی با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش مرین‌پرس، علی اکبر صفایی در این دیدار که با هدف تسریع در روند اجرایی و عملیاتی کردن توافقنامه سه جانبه چابهار و به منظور برطرف سازی […]

همچنین بخوانید: