آغاز اجلاس کمیسیون حفاظت و بهره‌برداری بهینه از منابع زنده دریای خزر

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، در این اجلاس مواردی از جمله ارائه گزارش‌های ۲۰۲۰ طرف‌ها پیرامون استفاده از سهمیه صید، بازسازی و حفاظت از ذخایر ماهی، شرایط منابع زنده براساس تحقیقات علمی دریایی، تایید سهمیه صید برای سال ۲۰۲۲، بررسی پیشنهادهای مطروحه توسط کارگروه علمی پیرامون دوره ممنوعیت صید تجاری ماهی خاویاری در دریای خزر و همچنین به لحاظ تحقیقات علمی، بحث پیرامون ایجاد یک کارگروه برای هدایت و هماهنگی فعالیت های ارگان های مسئول در حفاظت از منابع زنده آبی دریای خزر، بحث درباره پیش‌نویس پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با صید غیرقانونی منابع زنده آبی دریای خزر مطرح و بررسی می‌شود.

نبی‌الله خون‌میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در مراسم افتتاحیه این مراسم با اشاره به موافقت‌نامه حفاظت و بهره‌برداری بهینه از منابع زنده آبی دریای خزر که در سال ۱۳۹۳ در شهر آستاراخان روسیه امضا شد، انجام تحقیقات علمی، مدیریت صید منابع زنده آبی مشترک، مبارزه با صید غیرقانونی، تبادل اطلاعات و آمار صیادی و بازسازی و حفاظت از ذخایر را از جمله اهداف تشکیل کمیسیون و زمینه‌های همکاری دانست.

پنجمین اجلاس کمیسیون حفاظت و بهره‌برداری بهینه از منابع زنده آبی دریای خزر و مدیریت منابع مشترک مزبور طی روزهای ۲۹ آذر لغایت اول دی ماه سال جاری به صورت ویدئوکنفرانس برگزار می‌شود و در پایان، سند اجلاس، مورد توافق همه کشورها قرار خواهد گرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سامانه هوشمندسازی تردد کامیون سبب کاهش ترافیک در بندر بوشهر شد

د آذر 29 , 1400
به گزارش مرین‌پرس از بوشهر، سید علی اکبر هاشمی با اشاره به راه‌‌اندازی نمایشگاه حمل و نقل‌، لجستیک و صنایع وابسته واقع در مصلی تهران اظهار داشت: سامانه بومی تردد کامیون بندر بوشهر در این نمایشگاه مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت. وی افزود: این سامانه به منظور کنترل بهینه تردد […]

همچنین بخوانید: