اعلام عملکرد ۸ ماهه بندرلنگه و بنادر غرب هرمزگان/ رشد ۱۱۸ درصدی تخلیه و بارگیری و ۲۸۰ درصدی صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتیمدیربنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: طی 8 ماهه سال جاری و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میزان تخلیه وبارگیری کالا در بندر لنگه و بنادر غرب هرمزگان 118 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ‌قاسم عسکری نسب در رابطه با عملکرد بندرلنگه و بنادر غرب هرمزگان (به غیر از کیش) در ۸ ماهه ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه ۹۹، ‌ اظهار داشت: مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی بیش از ۷ میلیون ۱۶۹ هزار تن با رشد ۱۱۸ درصدی و کسب رتبه پنجم در بین بنادر کشور طی ۸ ماهه سال جاری به دست آمد.

وی ادامه داد: مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی بیش از ۴ میلیون و ۷۸۷ هزار تن با رشد ۱۸۵ درصدی و کسب جایگاه پنجم در بین بنادر کشور بود و مجموع تخلیه و بارگیری کالاهایی غیرنفتی نیز بیش‌از ۲ میلیون و ۳۸۱ هزار تن با رشد ۴۸ درصدی و کسب رتبه پنجم در بین بنادر کشور صورت گرفت.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با اشاره به اینکه مجموع صادرات نفتی و غیرنفتی بالغ بر ۴ میلیون و ۴۹۱ هزار تن با رشد ۲۸۰ درصدی بود که کسب جایگاه چهارم در بین بنادر کشور را رقم زد، ‌ بیان کرد: مجموع صادرات غیرنفتی با حجم بیش از ۱ میلیون و ۲۷۲ هزار تن  با رشد ۷۱ درصدی و کسب جایگاه ششم در این زمینه رقم خورد.

عسکری نسبت با بیان اینکه طی ۸ ماهه سال جاری شاهد رشد تخلیه و بارگیری در بنادر تابعه غرب هرمزگان بودیم، ‌ گفت: بندر چارک رشد ۱۷۴ درصدی، سیری رشد ۹۷۰ درصدی، لاوان رشد ۱۰۱  درصدی، بنادر شیو، پارسیان، خمیر و ابوموسی صددرصدی را در این رابطه تجربه کردند.

وی افزود: ترانزیت ۲۰۴ هزار و ۱۷۲ تن کالا با رشد ۷۶ درصدی و کسب جایگاه سوم در بین بنادر کشور، ترانزیت بیش از ۸۶ هزار خودرو با رشد ۵۲ درصد و کسب جایگاه نخست در بین بنادر کشور، کسب جایگاه نخست در ۸ ماهه سال جاری در بین بنادر کشور با تخلیه و بارگیری ۵۲ هزار و ۷۵۶ TEU  کانتینر یخچالی با رشد ۳۸۷ درصدی و نیز صادرات بیش از ۲۶۳ هزار و ۷۸ TEU کانتینر یخچالی از دیگر دستاوردها طی مدت مذکور است.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با اشاره به رشد ۲۲ درصدی کاپوتاژ(کران بری) فرآورده های غیرنفتی با بیش از ۸۴۱ هزار تن، عنوان کرد: صادرات بیش از ۶۸۰ هزار تن مواد معدنی بسته بندی و فله با رشد ۹۳ درصدی و تخلیه بیش از ۸۶ هزار خودرو با رشد ۵۲ درصد و کسب جایگاه نخست از دیگر مواردی است که طی ۸ ماهه سال جاری محقق شد.

عسکری نسبت افزود: رشد ۵۰ درصدی در جابجایی مسافر داخلی با حجم ۲۳۴ هزار نفر، رشد ۲۸۵ درصدی مسافر خارجی، رشد ۶ درصدی تمدید گواهینامه ها، ۱۳۵ ساعت خدمات جستجو و نجات دریایی با رشد ۱۲۹ درصدی و نجات جان ۸۷ نفر، ‌ جابجایی بیش از ۳ هزار مسافر با رشد ۲۸۵ درصدی به عنوان تنها بندر فعال مسافرت های خارجی در شرایط کرونا، خدمات ورود و خروج بیش از ۱۷۵ هزار و ۳۹ فروند شناور با رشد ۴۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از دیگر موارد مهمی است که می‌توان به آن اشاره کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز پروژه مرمت قلعه پرتغالی‌های هرمز با ۴.۵ میلیارد تومان

ی آذر 14 , 1400
عباس نوروزی در گفتگو با مرین‌پرس با تاکید بر اینکه قلعه پرتغالی‌های جزیرۀ هرمز از جمله مهمترین آثار تاریخی موجود در منطقه خلیج فارس محسوب می‌شود، اذعان داشت: از این رو طی سال‌های اخیر مرمت و حفاظت از این اثر تاریخی مهم در منطقه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. […]

همچنین بخوانید: