یک قطعه نوزاد لاک پشت پوزه عقابی در ساحل بندرریگ گناوه رهاسازی شد

کامبیز عبدالهی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار مرین‌پرس افزود: این دوست‌دار محیط زیست این لاک پشت را در کنار ساحل پیدا کرده بود که پس از  مراحل نگهداری و مراقبت و  اطمینان خاطر از سلامتی، با حضور  این دوست‌دار و  کارشناسان  اداره در پارک ساحلی هاله این بندر در آب‌های خلیج فارس رها شد.

وی اظهارکرد: این گونه لاک پشت بسیار نادر و به شدت در خطر انقراض است و از مجموعه پنج گونه لاک پشت‌های دریایی خلیج فارس محسوب می‌شود.

عبدالهی با تقدیر از همراهی و همکاری دوستداران محیط زیست در حفاظت از محیط زیست دریایی گفت: صیادان در صورت گرفتار شدن جانوران دریایی بویژه گونه‌های  بسیار نادر در وسایل صید،  آنها را در دریا آزاد کنند یا در صورت بیماری و آسیبی به حفاظت محیط زیست تحویل دهند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه افزود:  تلاش برای حفاظت از چنین گونه‌های نادر توسط این اداره با فرهنگ سازی‌های صورت گرفته افزایش یافته است و دوستداران محیط زیست همکاری خوبی دارند.

بندرریگ از توابع شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و پسکرانه خلیج فارس واقع است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ورود هفتاد‌و‌پنحمین ناوگروه نیروی دریایی‌ارتش به آب‌های سرزمینی

پ شهریور 18 , 1400
به گزارش مرین‌پرس به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، هفتاد و پنجمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن ایرانی سهند و ناوبندر مکران پس از ۱۳۳روز دریانوردی در دریا‌های آزاد و اقیانوس‌ها و طی ۴۴ هزار کیلومتر، به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران رسید و مورد […]

همچنین بخوانید: