رشد ۵۱ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر خرمشهر

به گزارش، نوراله اسعدی با اعلام افزایش ۳۸ درصدی  بارگیری جنرال کارگو در این مجتمع بندری، اظهارداشت: طی دو ماه سال جاری  ۷۵هزار  و ۲۰۳  تن کالای عمومی در بندر خرمشهر بارگیری شده است.

وی با اشاره به فعالیت بی وفقه بندر خرمشهر در دوران شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت:  فعالیت های بندری و دریایی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در حال انجام است و طی دو ماهه نخست امسال بیش از ۴۴۷ هزار و ۹۲۱ تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است.

اسعدی افزود: طی این مدت بیش از ۱۲۶ فروند شناور زیر هزار تن به بندر خرمشهر تردد داشته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۳۳درصدی داشته است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: حمل و نصب هشت فروند اسکله پانتون فلزی شناور و پل دسترسی آن از بندر خرمشهر به محل ساحل کارون با هدف توسعه زیر ساخت های گردشگری و تفریحی و در راستای انجام مسولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد.

بندرخرمشهر برخوردار از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیام وزیر راه به مناسبت تشییع و تدفین دو شهید گمنام در بندر شهید رجایی

س خرداد 4 , 1400
وزیر راه و شهرسازی به مناسبت تدفین دو شهید گمنام در بندر شهید رجایی پیامی صادر کرد. محمد اسلامی؛ وزیر راه و شهرسازی به مناسبت تدفین دو شهید گمنام در بندر شهید رجایی پیامی صادر کرد که متن این پیام به شرح زیر است: باسمه تعالی بندر […]
پیام وزیر راه، به مناسبت تشییع و تدفین،  دو شهید گمنام

همچنین بخوانید: