۴.۴ میلیون تن کالای اساسی در بندر امام(ره) موجود است/ تا پایان هفته جاری؛ مشکلات جابجایی کالاهای اساسی حل خواهد شدمعاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: میزان کالاهای اساسی در بندرامام امام خمینی(ره) به ۴.۴ میلیون تن رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بابک دین پرست در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) که با هدف بررسی موانع در خروج کالاهای اساسی از بنادر انجام شد، تصریح کرد: بالغ بر سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالای اساسی در انبارهای بندر امام(ره) موجود است که با احتساب کالاهای روی کشتی‌های در حال تخلیه و بندرگاه به چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تن می‌رسد.

 وی با بیان اینکه  ۷۵ تا ۸۰ درصد کالاهای اساسی و نهاده های دامی مورد نیاز کشور از بندرامام (ره) وارد شده است، تصریح کرد: متاسفانه با کمبود کامیون برای حمل کالاهای اساسی، روبرو هستیم، بر این اساس با پیگیری های صورت گرفته قرار است تا پایان هفته جاری مشکل برطرف شود؛ علت کمبود کامیون گسیل بخشی از ناوگان حمل نقل جاده ای برای جابجایی غلات داخلی به خصوص گندم و کلزا است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: دولت به رغم محدودیت‌های تامین تامین ارز، اعتبار و ارز مورد نیاز را تامین کرده و مشکلی از نظر  واردات کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز تعمیر یدک کش "نیمروز" در بندر شهید رجایی

ی خرداد 2 , 1400
از انجام عملیات استقرار یدک کش “نیمروز” اعزامی از بوشهر بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی موفقیت آمیز انجام شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا محمدی کرجی ران؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان درباره تعمیرات یدک کش، اظهار داشت: یدک کش […]
آغاز، تعمیر، یدک کش، بندر شهید رجایی

همچنین بخوانید: