استفاده از تکنولوژی مهار و ذخیره کربن برای کاهش آلاینده های دریایی در نروژیک شرکت حمل و نقل نروژی به سراغ فناوری های جدید برای مهار و ذخیره کربن در کشتی ها به عنوان یک راه حل جایگزین برای کاهش انتشار CO2 رفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مری تایم اگزکتیو،  شرکت حمل و نقل نروژی Klaveness Combination Carriers اولین خط حمل و نقل دریایی خواهد بود که به برنامه استفاده از فناوری های مهار و ذخیره سازی کربن (CCS) برای کشتی ها به منظور کاهش انتشار CO2 در صنعت حمل و نقل دریایی خواهد پیوست.

شرکت Klaveness در حال بررسی و آزمایش سایر راه حل های نوآورانه برای کاهش انتشار CO2 است. نمایندگان این شرکت اعتقاد دارند که سیستم های جذب کننده CO2 بر روی کشتی ها می توانند نقش مهمی در رسیدن به هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای قبل از تولید سوخت های کربن خنثی به چرخه مصرف داشته باشند. 

پروژه یاد شده با همکاری سازمان های مهم تحقیقاتی و صنعتی برای رسیدن به توانایی جذب کربن در کشتی خواهد بود. هدف اصلی پروژه CCShip توسعه راه حل های مقرون به صرفه برای جذب، مهار و ذخیره کربن در کشتی ها و همچنین درک این موضوع است که CCS می تواند فناوری جذاب تر و توجیه پذیرتری نسبت به راه حل های جایگزین برای کاهش انتشار CO2 در کشتی ها باشد.

این پروژه همچنین بر پتانسیل راه حل های مختلف جذب CO2، با توجه به فاکتورهای نظیر وزن، فشردگی، ادغام، کارایی و هزینه متمرکز خواهد بود. برای به حداکثر رساندن توان اجرای برنامه مهار و ذخیره  CO2 بر روی کشتی ها، این پروژه معیارهای مختلف بر روی کشتی و برنامه های حمل و نقل (اندازه ، نوع سوخت ، فاصله سفر) را بررسی خواهد کرد، همچنین ساخت و ساز و مقاوم سازی کشتی ها درنظر گرفته خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عملکرد درخشان واحد ارتباطات در تبیین اهمیت تجارت دریایی کشور/ اطلاع‌رسانی هماهنگ و یکپارچه در بنادر کشور

س اردیبهشت 28 , 1400
مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل سازمان بنادر و دریانوردی با پیشران خواندن این سازمان در حوزه اخبار، اطلاع رسانی و تولید محتوا، گفت: با وجود برخی کاستی‌های ذاتی در فرآیند اطلاع‌رسانی، حوزه ارتباطی و رسانه‌ای سازمان بنادر در تبیین اهمیت تجارت دریایی بسیار درخشان عمل کرده است. […]
عملکرد، واحد ارتباطات ، تبیین اهمیت تجارت دریایی کشور

همچنین بخوانید: