تلاش سازمان بنادر برای توسعه بنادر بازرگانی و کوچک

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امیدواریم بتوانیم توسعه بنادر و رسیدن به تعهدات بندری و دریایی دیده شده در برنامه ششم توسعه را به مرحله اجرا برسانیم.

به گزارش مرین‌پرس، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی یکی از مهمترین حوزه‌ های حمل‌ و نقلی انتفاعی به شمار می‌ رود که تمام منابع آن اعم از بودجه و سرمایه از محل درآمد‌ها حاصل می‌ شود، تصریح کرد: در سازمان بنادر و دریانوردی همواره شاهد آن هستیم که ظرفیت‌ و برنامه ‌های تعیین شده در حوزه کمی و کیفی در جهت توسعه بنادر باشد تا بتوان درآمدها را محقق کرد.

محمد راستاد با بیان اینکه توسعه بنادر بازرگانی و کوچک و همچنین تحقق برنامه‌ های توسعه ‌ای بندری و دریایی در برنامه ششم با جدیت پیگیری می‌ شود، گفت: سازمان بنادر و دریا‌نوردی برای ایجاد ظرفیت‌ های بندری کشور؛ اقدامات مهمی را در دستور کار خود قرار داده  که مهمترین آنها؛ رونق اقتصادی سواحل، تجهیز زیربنا‌ها و روبنا‌های بنادر کوچک است و با چنین رویکری؛ شاهد بهبود شرایط اقتصادی و ایجاد اشتغال در نوار ساحلی خواهیم بود.

گفتنی است، توسعه زیرساخت‌ های دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است بطوریکه ظرفیت بنادر در سال ۹۲ از ۱۸۰ میلیون تن به ۲۴۰ میلیون تن رسیده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش بهره‌ وری تجهیزات بندری

ش آذر 29 , 1399
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه افزایش بهره وری تجهیزات بندری در کشور عملیاتی شد، گفت: توان تجهیزات بندرانزلی نسبت به رشد تخلیه و بارگیری آن متناسب سازی می شود. به گزارش مرین‌پرس، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه […]

همچنین بخوانید: