پهلوگیری ۲۴۱ فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر امام

پهلوگیری ۲۴۱ فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر امام

 

به گزارش خبرنگار مرین‌پرس، عادل دریس با تشریح عملکرد بندر امام در تخلیه کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور افزود: در این مدت نزدیک به ۱۴ میلیون تن کالای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری تخلیه شده است.

وی اظهار داشت: روند پهلوگیری ایمن و تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی با حداکثر توان با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و پرقدرت در این مجتمع بزرگ بندری ادامه دارد.

دریس همچنین با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی در این مجتمع بزرگ بندری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که به دلیل هم‌افزایی راه‌آهن و سازمان بنادر و دریانوردی و ایجاد زیرساخت‌های لازم حاصل شده است، خاطر‌نشان کرد: بیش از یک میلیون و ۳۴۷ هزار تن انواع کالای اساسی از ایستگاه‌ها و پایانه‌های ریلی بندرامام بارگیری و از طریق راه‌آهن سراسری به دیگر نقاط کشور حمل شده است.

وی در ادامه گندم، ذرت، جو، دانه روغنی، کنجاله سویا، شکر، برنج و روغن خوراکی را از جمله کالا‌های اساسی عنوان کرد که از طریق ناوگان جاده‌ای و ریلی به اقصی نقاط کشور ارسال می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۱۳ میلیون و ۷۶۵ هزار تن انواع کالای اساسی از انبار‌های این مجتمع بندری حمل و توزیع شده است، میزان کالا‌های اساسی موجود در مجتمع بندری امام را بالغ بر دو میلیون و ۸۶۷ هزار تُن اعلام کرد که به تدریج پس از پشت سر گذاشتن تشریفات قانونی ترخیص و در بازار‌های مصرف توزیع می‌شود.

بیش از ۹۰ درصد حجم کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور از بندر امام وارد کشور می‌شود.

این بندر بزرگ ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری ۵۰ میلون تن کالای نفتی و غیرنفتی را دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بایدن از دریانوردی آزاد در دریای جنوب چین حمایت کرد

ش اسفند 23 , 1399
به گزارش مرین‌پرس به نقل از خبرگزاری رویترز، رئیس جمهور آمریکا از دریانوردی آزاد در دریای جنوب چین حمایت کرد. رئیس جمهور آمریکا در نخستین اجلاس مذاکرات امنیتی چهارجانبه آمریکا، ژاپن، استرالیا و هند از این اتحاد به عنوان عرصه حیاتی برای حفظ “هند و اقیانوس آرام آزاد و باز” […]

همچنین بخوانید: