سرعت شناورهای نیروی دریایی سپاه به ۱۱۰ نات خواهد رسید

به گزارش خبرگزاری مرین‌پرس به نقل از سپاه نیوز، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی، با اشاره به جزئیات الحاق ۳۴۰ شناور رزمی عملیاتی به این نیرو، گفت: از مجموع این شناورها، ۲۱۴ شناور در شرکت‌های دانش‌بنیان خصوصی، ۱۱۵ فروند در کارخانجات سپاه و ۱۱ فروند هم در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه الحاق ۳۴۰ شناور رزمی را چهارمین مرحله الحاق تجهیزات به این نیرو در سال جاری عنوان و خاطرنشان کرد: در خرداد امسال ۱۱۲ فروند شناور موشک‌انداز، مهرماه ۱۸۸ فروند پهپاد و در آبان‌ماه شناور اقیانوس پیمای شهید رودکی و روز گذشته نیز ۳۴۰ فروند شناور رزمی عملیاتی با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه به یگان رزم ندسا الحاق شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به تولید بالغ بر ۱۰۰ فروند شناور در یک شرکت کوچک دانش‌بنیان توسط نیروی‌های تحصیل کرده و جوان کشور، افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان، در سال جاری ۶۰ فروند شناور بهینه‌سازی موشک‌انداز هم در داخل کشور ساخته شده است و ما امروز به برکت انقلاب اسلامی در ساخت شناور در هر سطحی به خودکفایی رسیده‌ایم.

سردار تنگسیری با اشاره به اینکه این شناورها با توان و ظرفیت داخلی تولید و ساخته شده است، گفت: موشک و سلاح‌های بکارگیری شده در این شناورها کاملاً ایرانی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه عنوان کرد: همان‌گونه که قبلاً وعده داده بودیم متخصصان داخلی توانستند سرعت این شناورها را به ۹۴ نات برسانند و به یاری خداوند در آینده‌ای نزدیک سرعت شناورهای جدید داخلی به ۱۱۰ نات خواهد رسید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ممنوعیت سفر گردشگران به مناطق ساحلی خوزستان

س بهمن 21 , 1399
  رضا نجاتی در گفتگو با خبرنگار مرین‌پرس افزود: مناطق ساحلی خرمشهر، آبادان، ماهشهر، هندیجان و اروندکنار از نظر مخاطرات ویروس کرونا برای گردشگران به هچی وجه امن نیست. وی با اشاره به اینکه شهر‌های ساحلی خوزستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند اظهار داشت: ماموران پلیس راه از سفر […]

همچنین بخوانید: