۱۰ هزار کارگر خارجی و کره‌ای در بخش کشتی‌سازی کره جنوبی کار می‌کنند

۱۰ هزار کارگر خارجی و کره‌ای در بخش کشتی‌سازی کره جنوبی کار می‌کنند

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از Shipbuilding News؛ بر‌اساس گزارش وزارت تجارت و صنعت و نیروی کره جنوبی از  تعداد ۱۰ هزار نفر تعداد  ۸۳۰۰ نفر اتباع خارجی بودند.

در گزارش وزارت تجارت و صنعت آمده است در شش ماه گذشته ۱۱۱۰۴ کارگر از کشور‌های مختلف به کره جنوبی اعزام شدند که ۸۳۰۰ نفر آنان در بخش کشتی‌سازی مشغول به کار بودند.

در ادامه این گزارش آمده است قرار است تا پایان سال به تعداد کارگران صنعت کشتی‌سازی اضافه شود و تعداد آن‌ها به ۱۴ هزار نفر برسد.  

دولت کره جنوبی به منظور توسعه نیروی کار در بخش کشتی‌سازی تصمیم دارد مبلغ ۱۰ میلیارد وون به توسعه نیروی کار تولیدی در کشتی‌سازی اختصاص دهد تا با حمایت دولت اشتغال‌زایی در این بخش افزایش یابد.

دولت کره جنوبی اعلام کرده که صدور ویزا برای اتباع خارجی را تسهیل کرده و شش ماه آموزش برای نیروی کار‌ی که قرار است در بخش کشتی‌سازی مشغول به کار شوند در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشتی‌سازی برگزار می‌شود.  

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۱۰۰ هزار تن ماهی کپور به کشورهای عربی صادر می‌شود

د شهریور 13 , 1402
تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی تکثیر و پرورش ماهیان گرمابی از صادرات سالانه ۱۰۰ هزار تن ماهی گرمابی شامل کپور و فیتوفاگ به کشورهای عربی خبر داد و گفت: هر ساله این میزان صادرات ارزآوری خوبی برای کشور به همراه دارد. منبع

همچنین بخوانید: