کشف ۱۷۰ میلیارد ریال کالای قاچاق از شناور باری در بندر عامری تنگستان

کشف ۱۷۰ میلیارد ریال کالای قاچاق از شناور باری در بندر عامری تنگستان

سرهنگ یدالله شرفی در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به برخورد قاطع با کالای خارجی فاقد مستندات قانونی اظهار داشت: مرزبانان پایگاه دریابانی بوشهر در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولید داخلی موفق شدند در کنترل شناور‌های عبوری، یک فروند شناور تجاری مظنون به حمل کالای قاچاق در اسکله بندر عامری تنگستان را شناسایی و متوقف کنند.
وی افزود: مأموران در بازرسی دقیق از شناور توقیفی، ۶۴ هزار قوطی کمپوت آناناس، ۲۲۲ دستگاه لوازم برقی خانگی، دو هزار و ۵۲۰ عدد دارو، ۲۴ هزار و ۴۰۰ دست انواع پوشاک، هفت دستگاه لوازم پزشکی لیزری، ۳۷ دستگاه موتور سیکلت پاکشتی، سه دستگاه موتور خودرو و صد‌ها قلم کالا را که به صورت قاچاق و با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود، کشف کردند.
فرمانده مرزبانی استان بوشهر در ادامه با اشاره به دستگیری دو متهم به اتهام حمل بار قاچاق، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالا‌های مکشوفه را بیش از ۱۷۱ میلیارد و ۴۴۴ میلیون ریال برآورد کرده‌اند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به همراه متهمان تحویل مراجع قانونی شدند.
سرهنگ شرفی خاطرنشان کرد: تلاش فرماندهی مرزبانی استان جهت مبارزه با اخلالگران اقتصادی با تمام توان ادامه دارد و با مخلان پدیده شوم قاچاق کالا برخورد قاطعانه خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش 87 درصدی ترانزیت کالا در بنادر شرق هرمزگان/ صادرات بیش از 41 هزار تن از انواع کالای نفتی از این بنادر

ی تیر 11 , 1402
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی؛ حمیدرضا محمدحسینی تختی در تشریح آمار سه ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: با ادامه روند صعودی ترانزیت کالا در بنادر شرق هرمزگان 16 هزار و 586 تن از انواع کالای غیرنفتی از طریق این بنادر ترانزیت شده است. وی ادامه داد: در […]
افزایش 87 درصدی ترانزیت کالا در بنادر شرق هرمزگان/ صادرات بیش از 41 هزار تن از انواع کالای نفتی از این بنادر

همچنین بخوانید: