تشکیل جلسه شورای عالی صنایع دریایی با حضور رئیس جمهور

به گزارش بازار، امروز (۱۹ اردیبهشت) دهمین جلسه شورای عالی صنایع دریایی پس از ۶ سال با حضور رئیس جمهور و دیگر اعضای این شورا برگزار شد.

به گفته مدیرکل دفتر صنایع دریایی و ریلی وزارت صمت این جلسه از ساعت ۱۵ در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

سعید جعفری افزود: مسئله مهمی که در حوزه صنعت دریایی وجود دارد این است که ما ناگزیر به توسعه این صنعت هستیم و امیدواریم موضوعات مطرح شده در جلسه امروز منجر به مصوبات کارآمد و سازنده برای صنایع دریایی کشور شود.

گفتنی است؛ طبق قانون،‌دولت موظف است به منظور تسهیل تجارت و حمل و نقل دریایی، استقرار صنایع دریایی، گسترش گردشگری دریایی، کمک به بهره برداری پایدار منابع شیلاتی و استفاده بهینه از مناطق برای توسعه فعالیت های تولیدی و خدمات دریایی، با حفظ امور سیاستگذاری برنامه ریزی کند.

در این شورا رئیس جمهور به عنوان ریاست شورا، وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان دبیر شورا و وزرای راه، نفت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، جهاد کشاورزی، اقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان اعضای شورای عالی صنایع دریایی حضور می یابند

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ظرفیت دریا و نوارساحلی کشور در تولید ثروت بیشتر از نفت است

س اردیبهشت 19 , 1402
  به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، و به نقل از PMO؛ مهرداد بذرپاش در چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی (ICOPMAS ۲۰۲۲) با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ سال از عمر اجلاس مذکور می گذرد و خوشبختانه ایران میزبانی چهاردهمین دوره آن را بر عهده […]

همچنین بخوانید: