نجات ۱۴ خدمه یدک‌کش گلف پایلوت در آب‌های بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: نجات ۱۴ خدمه یدک‌کش گلف پایلوت مسیر بوشهر – دیر در آب‌های محدوده نیروگاه اتمی از خطر غرق نجات پیدا کردند.

به گزارش راد، محمد شکیبی نسب چهارشنبه ۳۰ فروردین اظهار کرد: پیرو اعلام اضطرار شناور یاد شده به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بوشهر مبنی بر آبگرفتگی، شناور ناجی ۱۸ پس از هماهنگی‌های لازم از بندر عامری به موقعیت اعزام شد.

وی بیان کرد: شناور ناجی پس از رسیدن به شناور اعلام کرد آبگرفتگی توسط خدمه شناور کنترل شده ولی شناور یاد شده به دلیل اشکال موتوری ناشی از آبگرفتگی نیاز به یدک کش دارد.

شکیبی نسب ادامه داد: پس از اظهارات فرمانده شناور مبنی بر هماهنگی با مالک جهت اعزام امدادرسان به موقعیت، شناور ناجی به مبداء حرکتی خود در آب‌های بندر عامری بازگشت.

وی افزود: دریانوردان در موارد مشابه باید در اسرع وقت با سامانه تلفنی ۱۵۵۰ تماس حاصل کنند تا نسبت به امدادرسانی به موقع به آنان اقدام شود.

شکیبی نسب افزود: دریاروی در شرایط نامساعد از عمده موارد منجر به اضطرار دریایی است که انتظار می‌رود دریانوردان پس از حصول اطمینان عازم ترددهای دریایی شوند.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رشد اقتصاد دریامحور ۲ برابر رشد اقتصادی کشور باشد

پ فروردین 31 , 1402
به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این نشست، ادامه تدوین سیاست‌های کلی دریامحور در دستور کار قرار گرفت. آیت الله آملی لاریجانی در سخنانی، پیشاپیش حلول ماه شوال و عید سعید فطر را تبریک گفت و اظهار داشت: امیدواریم با رحمت واسعه خداوند […]

همچنین بخوانید: