هشدار سطح نارنجی هواشناسی در مناطق ساحلی خوزستان/گردشگران احتیاط کنند

هشدار سطح نارنجی هواشناسی در مناطق ساحلی خوزستان/گردشگران احتیاط کنند

محمد سبزه‌زاری درگفتگو با خبرنگار مانا افزود: مناطق ساحلی، فراساحلی و آبراهی خوزستان و آب‌های شمال غرب خلیج فارس تا روز سه‌شنبه مواج و توفانی است.

وی گفت: مناطق ساحلی خوزستان و آب‌های شمال غرب خلیج فارس در دو روز آینده به تناوب شاهد بارش باران و وزش باد نسبتاً شدید خواهند بود و بر همین اساس سفر‌های دریایی خطرآفرین است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان از صیادان و ملوانان خوزستانی خواست تا بهبود شرایط جوی سفر‌های خود را به تعویق بیندازند و قایق‌های گردشگری نیز فعالیت خود را متوقف کنند.

سبزه‌زاری افزود: به علت وزش باد شدید، احتمال واژگونی قایق‌های کوچک در آبراه‌های اروندرود و بهمنشیر و پاره شدن تور‌های ثابت صیادی وجود دارد.

وی از گردشگران و مسافران در مناطق ساحلی خوزستان خواست از حریم و بستر رودخانه‌ها فاصله بگیرند تا دچار حادثه نشوند.

در همین حال در پی وضعیت نارنجی هواشناسی در مناطق ساحلی خوزستان، گروه‌های امداد و نجات هلال احمر به حال آماده باش درآمدند.

مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز از فرمانداران مناطق ساحلی خوزستان خواست تمهیدات لازم را برای پیشگیری و کنترل حوادث احتمالی و کمک رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی که در حال بازدید از جاذبه‌های طبیعی و دریایی خوزستان هستند به کار گیرند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایجاد کریدور دریایی سبز بین اروپا و آفریقا

ی فروردین 6 , 1402
به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از بلومبرگ؛ احداث این کریدور توسط مجمع جهانی دریانوردی با همکاری و مشارکت کنسرسیوم‌های Anglo American، Tata Steel، CMB، VUKA Marine، Freeport Saldanha، و ENGIE با هدف توسعه پایدار آفریقای جنوبی ایجاد می‌شود. «یوهانا کریستنسن» مدیر‌عامل مجمع جهانی دریایی در ارتباط با ایجاد […]

همچنین بخوانید: