۵۰۰ تن به ظرفیت تولید ماهی پرورشی استان بوشهر افزوده شد

۵۰۰ تن به ظرفیت تولید ماهی پرورشی استان بوشهر افزوده شد

گزارش مرین‌پرس از بوشهر، عقیل امینی سرمایه‌گذاری طرح پرورش ماهی در شهرستان دیر را ۲۴ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: با افتتاح این طرح زمینه اشتغال ۲۰ نفر در دیر فراهم شد.

وی از راه‌اندازی مرکز تکثیر بچه میگو در دیر خبر داد و خاطر نشان کرد: کارگاه و مرکز تکثیر لارو و بچه میگو با ظرفیت ۱۰۰ میلیون قطعه در شهرستان دیر در دستور کار قرار دارد و اکنون این کارگاه ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به شناسایی ۵۰۰ هکتار اراضی ساحلی در روستای دمیگز شهرستان دیر برای پرورش میگو گفت: ۲۳۰۰ هکتار زمین ساحلی در منطقه خورخان دیر موافقت اولیه آن برای پرورش میگو صادر شده است.

امینی از واگذاری ۴۰۰ مزرعه ۲.۵ هکتاری برای جوانان در پرورش میگو خبر داد و خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی این طرح ۲۰ هزار تن میگو تولید و زمینه اشتغال ۴ هزار نفر فراهم می‌شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لایروبی اروندرود به صورت جدی در حال پیگیری است

ش بهمن 15 , 1401
عضو هیئت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: یکی از مهمترین موضوعات، چالش حوزه آبراه اروند است که بین کشور ایران و عراق به نتیجه نرسیده است و به صورت جدی در حال پیگیری است. به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، مجید علی […]

همچنین بخوانید: