لزوم توجه ویژه به بنادر اروندکنار و چوئبده آبادان

رئیس اداره بازرسی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: با توجه به موقعیت بنادر کوچک که مستعد رشد هستند، قطعا باید نگاه ویژه‌ای به بنادری همچون اروندکنار و چوئبده شود.

به گزارش راد و به نقل از اقتصاد سرآمد، رئیس اداره بازرسی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: بنادر اروندکنار و چوئبده آبادان از بنادر مهمی هستند که در زمینه توسعه زیر ساخت‌ها نیازمند نگاه ویژه می‌باشند.

مصطفی گنگانی در بازدید از بنادر آبادان افزود: با توجه به موقعیت بنادر کوچک که مستعد رشد هستند، قطعا باید نگاه ویژه‌ای به بنادری همچون اروندکنار و چویبده شود.

وی اظهار کرد: این ۲ بندر به لحاظ اشتغال‌زایی می‌توانند به شهر و معیشت مردم از جمله شهرهایی مثل اروندکنار و چوئبده کمک شایانی کنند.

رئیس اداره بازرسی بنادر و دریانوردی کشور با بیان اینکه طرح‌های در دست اجرا در بنار سه‌گانه آبادان پیشرفت خیلی خوبی دارند گفت: بنادری همچون بندر اروندکنار و چوئبده به لحاظ موقعیت حائز اهمیت بسیار بوده و می‌تواند در بهتر شدن وضعیت معیشت مردم تاثیر‌گذار باشد و توجه ویژه به این بنادر نیاز است.

گنگانی بیان کرد: بندر اروندکنار و بندر چویبده به لحاظ موقعیت جغرافیایی از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و با تلاش مضاعفی که مدیران بنادر استان خوزستان دارند شاهد بنادر موفق و پویا در این منطقه خواهیم بود.

کنگانی گفت :با افتتاح طرح‌های در دست اجرا در بنادر آبادان در آینده‌ای نزدیک شاهد توسعه بنادر این منطقه به لحاظ حمل‌ونقل خواهیم بود.

بنادر آبادان، اروندکنار و جوئبده از موقعیت خاصی برای صادرات محصولات کشاورزی و مصالح ساختمانی به کشورهای همجوار به‌خصوص کویت و عراق برخوردارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مسیر امن برای مهاجرت ماهیان مولد در رودخانه های شیلاتی مازندران فراهم شد

ش بهمن 8 , 1401
ساری- ایرنا- مدیر کل شیلات مازندران گفت: در آستانه مهاجرت ماهیان دریایی به رودخانه ها، یگان حفاظت منابع آبزیان با هدف فراهم کردن مسیر امن برای تخم ریزی ماهیان ،گشت‌های ماموریتی یگان در طول نوار ساحلی به ویژه در رودخانه های شیلاتی استان تشدید کرده است. منبع

همچنین بخوانید: